Miloš Kratochvíl – Kouzelný rok v Kouzelné školce

Miloš Kratochvíl – Kouzelný rok v Kouzelné školce

František, Fanynka, Michal, Majda, Jitka, děda Láďa, prateta Alžběta – to jsou jména, která budete jistě znát z televizní obrazovky. Ale tyto hrdinové žijí i na stránkách knížky Miloše Kratochvíla Kouzelný rok v Kouzelné školce, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

titulNení asi nezbytné představovat malé skřítky Františka a Fanynku, kteří spolu s „člověčími“ kamarády obývají Kouzelnou školku a mohou nás zavést i do čarovné země Fanfárie. Na stránkách knížky, která je stejně jako televizní pořad bohatě výtvarně zpracovaná Lucií Dvořákovou, zažívají krátké příběhy. Každý z nich v sobě skrývá poučení, které se v životě malých čtenářů jistě neztratí.
Děda Láďa Františkovi dokáže, že i „hloupá“ slepice může být kouzelnější než slavný kouzelník. Jitka ho přesvědčí, že je někdy lepší prohrát než si vynucovat vítězství, a František nakonec sám pochopí, že musí za své prohřešky platit, když třeba i nechtěně rozbije školkové hodiny. Někdy do Kouzelné školky napíší svoje přání děti, které sledují pořad v televizi, někdy dokonce některé přijedou Františka s Fanynkou navštívit. To se pak skřítci nestačí divit podivným přáním, jako třeba od Lukáše Hlaváčka, který by chtěl kouzelnou samochodící kytku pro maminku ke Dni matek, nebo od Tadeáše, kterého už nudil jen bílý sníh a přál si něco barevnějšího.

strana_1Jednotlivá vyprávění nás pomalu provedou všemi ročními obdobími, a jak by mohl rok lépe skončit, než o Vánocích? Poslední, dvacátý osmý příběh je vánoční a dočteme se rovnou o dvojité nadílce dárečků, kterou děda Láďa tak trochu zamotal.
Text knížky je vytištěn velkým čitelným písmem, takže není problém nejen ho dětem předčítat za skromného večerního osvětlení, ale i začínající čtenáři si s ním dobře poradí. Určitě bude moc blízká všem předškolákům, kteří rádi sledují Kouzelnou školku, a je určena pro děti od 4 let.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *