Knížky pod stromeček

Knížky pod stromeček

Nakladatelství Grada vydalo ve své edici Bambook již řadu dětských titulů. Některé jsme vám už na Dětských stránkách představili (Veronika zlobidlo, Já, Eliška Přemyslová) a rádi v tom budeme pokračovat dalšími z nich – knížkami Johanka a malé prasátko, Knihovnické pohádky a Záchranářské pohádky. Ty jste mohli například vyhrát v právě skončené Podzimní soutěži. Všechny tři tituly spojuje jméno spisovatelky Zuzany Pospíšilové, která je kmenovou autorkou edice Bambook.

Johanka a malé prasátko

Příběh malé Johanky je určen malým začínajícím čtenářům. Ti si můžou poslechnout, nebo lépe přečíst vyprávění, jak si školačka Johanka přála neobvyklého domácího mazlíčka – divoké prasátko. Dozvěděla se o těchto zvířátkách, že jsou náramně chytrá, a náhodou se právě jedno takové zvědavé prasátko vydalo z lesa na výzvědy. Jak si Johanka poradila s tajným a neobvyklým kamarádem, prasátkem Pigym, se dočtete na cca 70 stránkách této knížky. Vyprávění doprovodila milými ilustracemi Daniela Skalová.

johanka_titul johanka_strana

Záchranářské pohádky

Dalším z titulů Zuzany Pospíšilové jsou Záchranářské pohádky s ilustracemi Zdeňky Študlarové. Ve dvaceti krátkých příbězích se dějí podivuhodné věci. Víly se stanou policejními pochůzkářkami, mravenci založí první stálou hasičskou stanici a přepracovaná sanitka si sama musí naordinovat odpočinkový režim. Dobrodružné vyprávění vtipně kombinuje klasické pohádkové postavy a kouzla s naším světem, kterým se prohánějí hrdinové dnešních dnů – hasiči, záchranáři a policisté. Knížka je opět vhodná pro nejmenší čtenáře a mnohý letošní prvňáček ji jistě může začít po Vánocích louskat.

zachr_poh_titul zachr_poh_strana


Knihovnické pohádky

Poslední z představovaných knížek jsou Knihovnické pohádky opět z pera Zuzany Pospíšilové a ilustrované Michalem Sušinou. Tentokrát se s dětmi vypravíme do zákoutí veřejných knihoven, které už jistě mnozí malí čtenáři znají. Mohou se tam dít opravdu kouzelné věci – v noci tam hospodaří skřítci knihovníčci, ze stránek pohádkových knížek vylézají oživlé postavičky a přehrávají své příběhy. Děti se také dozvědí, jak se o vypůjčené i vlastní knížky mají starat, aby to nedopadlo jako s knížkou, kterou malý Radek vykrmil, Kája utopil ve vaně nebo Sebastián „vylepšil“ oslíma ušima. Knihovnické pohádky mohou vzít do ruky už začínající čtenáři a jistě to zvládnou i během běžné výpůjční doby.

knih_poh_titul knih_poh_strana

Všechny knížky vyšly v nakladatelství Grada a jsou vhodné pro děti o 5 let.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *