Rachel Hartman: Serafína – Příběh draků a Dračí posel

Rachel Hartman: Serafína – Příběh draků a Dračí posel

Pro prázdninové čtení se přesně hodí napínavá fantasy sága, která dobyla žebříčky prodejnosti v mnoha zemích. V překladu Drahomíry Michnové vyšel už druhý díl Serafíny – Dračí posel.

titul_21. díl: Serafína – Příběh draků

V zemi zvané Gored žili již po čtyři desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha?

Lidé a draci spolu odjakživa bojovali, až nadešel čas, který změnil celé jejich životy. Královská rodina uzavřela s generálem draků mírovou smlouvu. Draci v příběhu nevystupují jako zvířata, bestie, které chrlí jen oheň. Jsou to inteligentní tvorové, kteří se umí proměnit do lidské podoby.

Každý drak má dokonale vyvinutý čich, takže dokáže mezi ostatními lidmi rozpoznat dalšího draka, který na sebe vzal lidskou podobu. Lidé tuto výhodu nemají, a tak vymysleli způsob, jakým draky označit. Každý musí na krku nosit rolničku.

Serafína je polodrak, otec je člověk a matka byla drak. Tuto svou zvláštnost musí tajit před celým světem. Není přijímána ani od draků, natož od lidí. Je to něco, na co nikdo ani nechce pomyslet, tím spíš to vidět na vlastní oči.

Několik týdnů před příjezdem draků na královský dvůr náboženští fanatici rozšíří fámu, že prince, který byl nalezen v horách mrtev, zabil drak. Tato informace se rychle šíří a roste nebezpečí, že dlouhodobé příměří mezi lidmi a draky skončí a vypukne válka, v níž by lidé chtěli vyhladit draky, kteří jsou jim už dlouho trnem v oku.

Ani všichni draci nejsou se stavem věcí spokojení. Rádi by dostali svá území zpět. Serafína se snaží vyšetřit, kdo prince zabil, a s tím jí pomáhá Kiggs.
Naleznou pravého vraha prince? Podaří se jim zabránit válce mezi draky a lidmi a udržet příměří?

titul_12. díl: Serafína – Dračí posel

Druhý díl nás zavede znovu do království Gored, země, ve které po dlouhá desetiletí žili lidé a draci v křehkém míru. Rovnováha ale byla narušena a hrozí válka. Draci po čtyřiceti letech vycházejí z ústraní a jsou připraveni převzít vládu nad světem.
Serafína – napůl člověk, napůl drak – je jednou z mála, kdo rozumí uvažování draků i lidí a kdo by mohl válku zastavit. Vydává se proto na cestu do sousedních zemí, aby našla další polodraky. Věří, že jejich společné úsilí dokáže vyvolat mocnou magii, s jejíž pomocí bude možné nemilosrdné draky porazit.
Dokáže Serafína vzdorovat všem nástrahám, které ji na cestě čekají? Ubrání se tajemnému polodrakovi, který umí vstupovat do lidských myslí a ovládat je? Vzdá se svých jedinečných schopností a zachrání si život, nebo přijme výzvu osudu a postaví se nebezpečné budoucnosti čelem?
Knihy Serafína napsala Rachel Hartman a vydalo je nakladatelství FRAGMENT

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *