Martina Drijverová – Zlobilky

Martina Drijverová – Zlobilky
Byly jednou holčičky a ty moc zlobily. Jedna si pořád vymýšlela, že ji něco kousne, druhá se nechtěla mýt, jiná stále na někoho neslušně ukazovala. Další se toulaly a byly strašné nepořádnice. A co teprve ty ostatní! S takovými zlobilkami si ani rodiče nevěděli rady, ale na každého jednou dojde.

A cože se těm holčičkám stalo? Přečtěte si sami – zlobit se opravdu nevyplácí!

Také znáte ve svém okolí nějakou holčičku nebo kluka, kteří se podobají zlobilkám v této knížce? Nebo jste to dokonce i vy?
Já vím, určitě každý někdy zazlobí, přece být pořád jenom hodní a chovat se přesně podle toho, jak to po vás chtějí rodiče nebo paní učitelky – to by přece nebyla žádná legrace.

A buďme upřímní, v každém z nás je někde schovaný takový ten pokušitel čertík neposeda a ten se čas od času objeví, no a tak se stane, že někdy zlobíme… Ono ale záleží na tom, jestli si taky umíme sami říct dost nebo poslechnout rodiče nebo babičku, dědečka nebo ve škole paní učitelku.

Ale se zlobilkami v naší knížce je to úplně jinak. Ty si nedokážou říct dost, a proto určitě stojí za to, si tuto knížku přečíst, aby se nám náhodou nestalo to co jim, když náhodou máme ten svůj „zlobivý den“.

titul

Ukázka z knihy:

Holčička a pavouk
Byla jedna holčička a ta se bála hmyzu. Bála se komárů, že ji štípnou, bála se můr, že se kolem ní třepetají, a ze všeho nejvíc se bála pavouků. Bůhvíproč.

„Pavouk ti přece nic neudělá,“ říkal tatínek snad stokrát. „Je užitečný. Sedí v koutě a číhá na mouchy. Těch se máš bát! Přenášejí nemoci.“
„Jsou oškliví! Mají dlouhé nohy! Chlupaté hlavy!“
Marně jí to rozmlouvali. Pravda, maminka taky neměla pavouky v oblibě, ale to proto, že jejich pavučiny kazily dojem z uklizeného pokojíčku. Proti pavoukům samotným neměla nic.
Jednou takhle pavučiny vymetala a z koutů vyběhli jejich tvůrci a prchali pokoje.
„Šlápni na ně!“ křičela holčička. „Měla bych je zabít? divila se maminka. „Nijak mi neublížili!“
„Ale jsou hnusní!“
„Každý tvor má právo na život!“ řekla maminka. „Co tobě připadá ošklivé, může být pro jiného hezké! Ostatně… z ošklivých zvířat se v pohádkách stávají princové a princezny, to přece víš.“
Nad tím se holčička zamyslela. Ba přemýšlela o tom celý den. A možná právě proto ji v noci navštívil velikánský pavouk! Odporný byl nevídaně…

stranka

A jak to s tou holčičkou, co neměla ráda pavouky, dopadlo? A co jí ten velikánský nevídaně ošklivý pavouk chtěl? To si přečtete v knize ZLOBILKY.

Vydalo ji nakladatelství Albatros Media a. s., napsala ji Martina Drijverová a ilustrovala Markéta Vydrová.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *