Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence

Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence

Knížka Yvony Bednarové Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence, kterou vydalo nakladatelství Edika, je moderním pohádkovým příběhem pro všechny holky a kluky a snaží se dětem ukázat, že hezké vztahy v rodině jsou cennější než věci nebo dárky.

Proč je tak důležité vážit si svých hraček? A jak poznat opravdové hodnoty, na kterých skutečně záleží? To jsou otázky, které Vašim dětem zodpoví nová knížka pro děti od 4 let s názvem „Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence“.

Knížka odráží moderní rodinné prostředí. Přibližuje dvě různé rodiny se zcela odlišným přístupem k výchově dětí. Zatímco holčička Marcelka má vše, na co si vzpomene, avšak za cenu času, který by jí věnoval její tatínek, ve druhé rodině považují právě čas strávený s dcerkou Evičkou za to nejcennější, co jí i sobě mohou dát. Knížka vypráví o panence, kterou první holčička nebetyčně zbožňuje a nedá na ni dopustit až do chvíle, kdy dostane dárkem od tatínka panenku hezčí, líbeznější, zdobnější. Původní panenku tak odhodí a přestane si jí všímat. Smutná panenka si stýská po své kamarádce a nechápe, co udělala špatně. Náhoda tomu ale chtěla a panenku najde naštěstí holčička Evička z druhé rodiny. Ujme se jí a pečuje o ni jako o vlastní. Panenka získá nový, milující domov, ze kterého už ji nikdo nevyhodí. A Marcelka? Ta později zjistí, že nová panenka je možná na první pohled krásná, ale její porcelánové tělo ji v postýlce tlačí do tvářičky, není s ní taková zábava a vůbec není tak skvělá, jako ta původní. Jak to celé skončí? No nebýt pomoci měsíčku a hvězdiček, těžko říct, jak by to dopadlo. Ale to už se dozvíte v knize.

Poselstvím pohádky je ukázat dětem, že hezké vztahy mezi lidmi, zvláště pak v rodině, jsou mnohem cennější než věci nebo dárky.

Kniha „Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence“, určená pro děti od 4 let vyšla v nakladatelství Edika. Autorkou příběhu je Yvona Bednarová a knihu provází něžné ilustrace Ivany Tučkové. Zakoupíte ji u všech běžných knihkupců.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *