Zuzana Pospíšilová: Školnice Valerie odhalena

Zuzana Pospíšilová: Školnice Valerie odhalena

Záhady v 5. základní škole pokračují v knížce Zuzany Pospíšilové Školnice Valerie odhalena, která vyšla v nakladatelství Grada, a nenechají v klidu partu druháků – Martina, Vojtu, Šimona a Pepíka.

Tahle základka není jen tak obyčejná jako tisíce jiných. Po příchodu nové školnice se začaly dít „podivné“ věci. A rozhodně neskončily tím, že Martinovu protivnou učitelku nahradila milá paní učitelka Gabriela a tělocvikáře sympatický Richard. V béčku totiž po záhadné ztrátě paměti zlé paní učitelky přibyla nová síla v podobě pana učitele Patrika a obnovu sboru završila i mladá Erika, která nahradila vzteklou učitelku z 5. třídy, co se náhle propadla do sklepa.

Valerie, Gabriela, Richard, Patrik, Erika … co všechny spojuje kromě vytetovaného netopýra na předloktí? Na to budou muset malí detektivové přijít!

Dobrodružství ze školních lavic jistě bude blízké všem novopečeným školákům a knížku si mohou přečíst už začínající čtenáři. Celostránkovými ilustracemi je stejně jako předchozí díl doprovodila Zuzana Osako. Postavy dětí v jejím pojetí působí starší než ty, o kterých příběh vypravuje, a hodily by se spíš do knížky o módě pro malé parádnice.

Titul kmenové autorky nakladatelství Grada Zuzany Pospíšilové Školnice Valerie odhalena vyšel v dětské edici Bambook a je vhodný pro děti od 6 let.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *