Pusťte se do tvoření, ať ručičky nezleniví!

Pusťte se do tvoření, ať ručičky nezleniví!

Podzim s dlouhými večery jsou za humny, a tak bychom vám rádi představili několik knih plných originálních nápadů. Určitě si nějakou z nich vyberete a dokážete si s její pomocí sami nebo společně, děti a rodiče či v zájmových kroužcích se svými žáky, vyrobit mnoho krásných věcí.

Originalni_titul_velky

Těší vás, když se můžete společně se svými ratolestmi věnovat tvůrčí činnosti? Hledáte nové nápady a inspiraci? Pak jistě oceníte publikaci Originální tvoření pro malá i velká stvoření z nakladatelství ALBATROS. Naučíte se podle ní nové výtvarné techniky, budete opět pracovat s přírodními a běžně dostupnými materiály a hlavně zapojíte svou fantazii při výrobě nápaditých projektů. Všechny postupy jsou srozumitelně vysvětleny a doprovázeny bohatou fotografickou přílohou. Už teď se můžete těšit na medvídka z ponožek, korálkovou girlandu či cinkací sluníčko z alobalu a cédéčka.

Originalni_strana_1 Originalni_strana_2

V knize najdete 30 originálních projektů pro malé i velké šikuly:
–    Kouzelná zvířátka
–    Neobyčejná vajíčka
–    Nezbytné potřebnosti
–    Jedinečné dárečky
–    Poutavé dekorace
–    Šablony v originální velikosti
–    Tipy a triky pro snadnější tvoření
–    Názorné barevné fotografie
–    Postup tvorby krok za krokem
Knihu vydalo nakladatelství ALBATROS, autorkou je Lucie Dvořáková.

Hratky_titul

Další velmi inspirativní knihou z nakladatelství ALBATROS je kniha Hrátky s FIMO hmotou.
Díky této knize objevíte úžasné možnosti polymerové modelovací hmoty FIMO!
Chcete si vyrobit originální skleničky na párty? Nebo snad překvapit kamarádku krásným přívěskem či obdarovat maminku nebo babičku originální krabičkou na šperky? Tato publikace vám poradí, jak na to.
V knize najdete 25 projektů, ve kterých vás zkušená autorka Monika Brýdová seznámí s efektní technikou výroby válečků se vzorem. Dozvíte se, jaké pomůcky a materiály budete potřebovat, ukáže vám, jak nejlépe zvládnout míchání barev, protahování válečků či povrchovou úpravu výrobků.
Skládání jednotlivých vzorů a motivů je vlastně hraní si s tvary a barvami a výsledkem budete vždy příjemně překvapeni. Vybrané projekty jsou jednoduché a pracovní postup je ilustrován mnoha fotografiemi, které vás povedou krok za krokem ke zdárnému cíli.

Hratky_strana_1 Hratky_strana_2

 

Knihu vydalo nakladatelství ALBATROS, autorkou je Monika Brýdová.

 

Hackovani_titul

Další kniha, která vás seznámí s novými nápady pro vaši rukodělnou činnost, je publikace Háčkování s korálky, kterou napsala Radka Fleková.
Korálkové náhrdelníky, náramky, čelenky a mnohé další výrobky z korálků – to vše lze vyrobit technikou háčkování, se kterou se seznámíte právě v této publikaci. Zkušená autorka Radka Fleková pro vás připravila 40 originálních výrobků pro začátečníky i mírně pokročilé. Ačkoli mohou háčkované šperky působit velmi složitě, velmi rychle zjistíte, že pravý opak je pravdou. Stačí umět držet háček, uháčkovat pevné oko – řetízek nebo krátký sloupek – a popustit uzdu fantazii. Navíc si můžete vzít háček a klubíčko s navlečenými korálky kamkoli s sebou a ukrátit si volné chvíle třeba ve škole.
Všechny postupy jsou srozumitelně vysvětleny a doplněny fotografickou přílohou. Začátečníci se rovněž seznámí s používanými materiály a pomůckami.

Hackovani_strana_1 Hackovani_strana_2

Knihu vydalo nakladatelství ALBATROS, napsala ji Radka Fleková.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *