Ladislav Špaček: Dědečku, už chodím do školy

Ladislav Špaček: Dědečku, už chodím do školy

Malá Veronika už zase trochu povyrostla, a tak s moudrým dědečkem prožívá nová dobrodružství a trampoty. Knížka Ladislava Špačka Dědečku, už chodím do školy navazuje na předchozí dva tituly Dědečku, vyprávěj a Dědečku, ještě vyprávěj z nakladatelství Mladá fronta, v nichž známý propagátor etikety dětem představuje základní pravidla chování.

V novém díle Veronika nastupuje do školy a s tím se na ni hrne plno nových situací. Se všemi novotami a neznámými jí vždy poradí ochotný dědeček, který si s ní rád povídá, vysvětluje a nadto i vypráví pohádkové i skutečné příběhy. A tak se malí čtenáři dozvědí, proč na chodnících u přechodů postávají po ránu policisté, jak se chovat k novým, třeba cizokrajným spolužákům, jak být ostražitý při kontaktu s cizími lidmi nebo jak správně stolovat, psát adresy či zacházet s půjčenými knihami.

Pravidla etikety i etiky jsou spojená se zážitky nejen malé vnučky, ale i jejích kamarádů a spolužáků. Dědeček Veroniku vede k zodpovědnosti, upřímnosti a vytrvalosti. Pomocníky jsou mu i různé příběhy, které tyto vlastnosti dokládají. V knížce si proto přečtete i pověst o silákovi Bivojovi, mistru Hanušovi, který sestrojil pražský orloj, legendu o zázračném zachránění chlapečka z domu U Kamenného beránka na Staroměstském náměstí, o bájném neposlušném synkovi Ikarovi nebo vyprávění o nejznámější hrdince spisovatelky Boženy Němcové – babičce.

Knížku doplňuje ještě audio CD MP3, na kterém je celý text jejím autorem načtený, takže si ji malí čtenáři mohou i poslechnout. Ilustracemi ji opatřila Jana Fernandes a je určena pro děti od 6 let.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *