Philip Reeve – Goblini

Philip Reeve – Goblini

Goblini jsou banda zelených, nevycválaných a věčně hladových budižkničemů. Ale Lišák je jiný. Je chytrý a je taky mazaný. Jako jediný totiž pochopil, že stará kouzla a čáry, které dřímají všude kolem, se znovu probouzejí a že se začnou dít věci, o kterých se vám dříve ani nesnilo… A on bude při tom. Vrhne se po hlavě do nejdivočejšího dobrodružství v gobliních dějinách!

Vydejte se tedy s Lišákem na cestu a prožijte s ním spoustu dobrodružství a legrace. Při jeho putování se setkáte s princeznou, kterou samozřejmě unesli a uvěznili, takže potřebuje zachránit… Jestli se to ovšem Lišákovi a jeho kamarádům, se kterými se na svém putování spřátelí, podaří, to není jisté. A jaké nástrahy a pasti budou muset překonat? A co princezna? Zamiluje se do Lišáka, tak jak to už v pohádkách bývá, nebo to bude všechno nakonec úplně jinak…

Ukázka z knihy:

„Fujtajbl!“ vykřikl znechuceně Herwyn, který se už radoval, že cesta temným tunelem do neznáma bude mít alespoň tu výhodu, že už nebude muset čichat ten příšerný smrad, co z netopýřího guána vycházel.

V husté mlze kolem hlásky stále ještě hučela blatoslizí bzučící dřeva, další a další jim odpovídala z větších vzdáleností a jejich hluboké tóny se odrážely od Hradby jako padající kroupy. Henwyn doběhl ke vchodu a nahlédl ven. Z mlhy se ozýval křik a bylo vidět pohybující se stíny.

„Našli nás!“ vykřikla polekaně Ned, „Blatoslizové jsou všude! Herwyne, pomoz mi zatarasit vchod…“

Šipky z blatoslizích foukaček chrastily a klapaly o kamení kolem dveří. Herwyn zdvihl obrovskou desku, která ležela na štorc na hromadě drobnějších sutin. Deska popojela, sklouzla po straně hromady a spustila náhlou lavinu. Uskočil zpátky, aby ho padající kamení nesmetlo. Vytvořil se hlučný, prašný a nebezpečný chumel, podlaha  se třásla, Lišák kašlal a Ned křičela: „Padá celá věž!“…

Knihu Goblini napsal Philip Reeve, vydalo ji nakladatelství FRAGMENT a je vhodná pro čtenáře od 11 let.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Hvězdičkou označené položky jsou povinné.

Ověření *