Zuzana Šestáková: Laskavé pohádky od starého dubu

Zuzana Šestáková: Laskavé pohádky od starého dubu

Prázdniny jsou na spadnutí a je třeba děti zásobit četbou na lenošení na chatě nebo u babičky. Zkuste třeba novou knihu Zuzany Šestákové z nakladatelství Grada, která vyšla v dětské edici Bambook.

Do hlubokého lesa vás zavede neposedný skřítek Vítek, který ze všeho nejraději závodí. Nedá pokoj žádným zvířátkům, až s ním už nikdo nechce nic mít. Jediný, kdo ho neodmítne, je veverčák Marcel. Vítek sice s hbitým veverčákem závod prohraje, ale zato získá nového kamaráda.

Spolu pak prozkoumávají okolí starého dubu, kde oba bydlí. Odhalí tajemné zpívající kameny a přicházející zimu stráví v hrátkách se sojkou Toničkou a lasičkami Mariánkou a Jasmínkou. O slunovratu přivolávají jaro písničkou pro sluníčko a to se jim odmění prvními sněženkami. Ale o kytičky se někdo musí starat a na paloučku se objeví víla Sněženka. Bělounká půvabná víla hned padne Vítkovi do oka, jak ale zabránit tomu, aby se Sněženka s odkvétajícími kytičkami vrátila domů – do země? To bude chtít nějaké kouzlo…

Milé příběhy z lesa, které doprovází akvarelové ilustrace Zuzany Osako, jsou určené pro nejmenší čtenáře, určitě i ty, kteří se po prázdninách do školy teprve chystají.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *