Jde se dotknout vědy?

Jde se dotknout vědy?
Odpověď na otázku v titulku chce dát Týden vědy, akce pořádaná na začátku listopadu (1.–15. 11.) Akademií věd České republiky a spolupracujícími organizacemi.

Srdcem sice bude budova Akademie věd v Praze na Národní třídě 3, ale program se bude odehrávat na všech jejích pracovištích, v každém krajském městě a řadě dalších, celkem je v plánu na 500 vědeckých událostí. Ovšem nečekejte jen výstavy, přednášky a projekce o nejnovějších technických či elektronických technologiích, zajít můžete i na přednášku z medicíny či besedu o kriminalistických metodách.

Akce pro děti jsou označeny speciálním logem, najdete je na stránkách www.tydenvedy.cz a mezi mnohými jistě vyberete pro sebe to pravé. Můžete s dětmi zajít třeba do brněnské Galerie Vaňkovka na interaktivní vědeckou expozici, vyzkoušet si zásady první pomoci s malými fyziky v Národním pedagogickém muzeu J. A. Komenského v Praze ve Valdštejnské ulici 20, zabádat v chemických laboratořích Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského v Praze nebo si ve Studenci u Třebíče prohlédnout chovy čolků.

Rozhodně si prostudujte program včas, neboť i když je vstup na všechny pořady zdarma, na mnohé z nich je třeba si místo rezervovat. Týden vědy se pořádá již počtrnácté, takže pokud během oněch ve skutečnosti dvou týdnů nestihnete některý z programů, sledujte v tuto dobu Dětské stránky i napřesrok!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *