Koncert Jaroslava Uhlíře pro slané děti

Koncert Jaroslava Uhlíře pro slané děti

Pokud máte v neděli 25. listopadu čas a chuť a chcete se nejen příjemně pobavit, ale také pomoci dobré věci, zveme vás na koncert. A ne ledajaký!

Jaroslav Uhlíř odehraje v pražském Divadle Na Fidlovačce (Křesomyslova 625/4) benefiční koncert pro slané děti. Tak se říká dětem, které mají cystickou fibrózu, závažné vrozené onemocnění, které postihuje především dýchací a trávicí ústrojí. Nemocným se v plicích hromadí hlen a často trpí kašlem a infekcemi dýchacích cest. K nemoci se často přidávají i další zdravotní komplikace – diabetes, osteoporóza, cirhóza jater, podvýživa atd. V České republice se s cystickou fibrózou léčí cca 600 nemocných a každý rok se s ní narodí 15 až 20 dětí.

Test odkazu. Klikněte sem.

Známý hudebník, skladatel a zpěvák, který většinu svých hitů složil ve dvojici se Zdeňkem Svěrákem, zahraje na klavír a zazpívá své nejznámější písničky, které znáte například z pohádek Ať žijí duchové!, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda, Tři veteráni a S čerty nejsou žerty, ale i nové písně z televizního pořadu Hodina zpěvu. Celý výtěžek bude věnován Klubu cystické fibrózy, organizace, která v České republice sdružuje a podporuje nemocné s tímto onemocněním a jejich blízké.

Informace o koncertu najdete na webu divadla, kde je možné také koupit vstupenky.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *