Eva Papoušková a Galina Miklínová – Vombat Jirka

Eva Papoušková a Galina Miklínová – Vombat Jirka

Většině z nás asi jméno zvířete vombat moc neříká a už vůbec málokdo tuší, že je tento tvor něčím naprosto jedinečný! Jeho tajemství ale určitě neprozradíme. Vždyť jsme teprve na začátku, teprve usedáme… na nočník. Ano, tahle nová knížka Evy Papouškové z nakladatelství Mladá fronta je o vysedávání na nočníku!

Roztomilé zvířátko s neobvyklým jménem má pomoct nejmenším dětem a dost možná hlavně jejich rodičům s tím, aby se jim dařilo pořádně tlačit. Není to pro nikoho z nich jednoduché a ani vombat Jirka není výjimkou. Jednoduchý příběh však přece jen dospěje (na 32 stranách) ke šťastnému konci…

Kromě neobvyklého tématu si knížka zaslouží pozornost ještě z jednoho důvodu, a to pro půvabné ilustrace Galiny Miklínové. Její vombati jsou pořádní chlupáči a hustá kresba dokonale evokuje jejich huňaté kožichy. Komu by se obrázky zdály povědomé, nebude déle váhat, když připomeneme, že Galina Miklínová doprovodila svými ilustracemi nejen mnoho knížek Pavla Šruta, včetně všech tří dílů Lichožroutů. Ale má na kontě i filmové zpracování Lichožroutů v podobě celovečerního filmu nebo například tři řady večerníčků O Kanafáskovi.

Sezení na oné neoblíbené nádobě můžete propříště zpestřit sobě i malému potomkovi právě třeba listováním v krásně ilustrované knížce Vombat Jirka. Vyšla v roce 2016 v nakladatelství Mladá fronta a je vhodná pro čtenáře (jak jinak) od 0 let.
    

1 Comment

  • by Galina Miklínová Posted 3. 4. 2017 8:57

    Dobrý den, děkujeme za milou recenzi! jen prosím, autorka textu se jmenuje Eva:-) Což máte v titulku správně ale v textu chybku. Srdečně Galina Miklínová

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *