Příběh lesa – pracovní list k filmu

Příběh lesa – pracovní list k filmu

V několika kinech České republiky můžete v současné době zhlédnout film Příběh lesa. Jedná se o unikátní dokument zachycující život v evropských lesích, tedy zeměpisných šířkách, které považujeme za nám dobře známé. Snímek Jacquese Perrina a Jacquese Cluzauda, autorů filmů Mikrokosmos, Ptačí svět a Oceány, vás ale možná z tohoto omylu vyvede. Zjistíte totiž, že i lesy, které nás obklopují, mohou skrývat mnohé dosud neobjevené skutečnosti, a že příroda kolem nás je opravdu pozoruhodná.

Tvůrci na filmu pracovali čtyři roky, sjezdili desítky míst, a se sledovanými zvířaty dokonce žili v prostředí pro zvířata typickém. Díky moderní technice a metodám natáčení se jim podařilo natočit sérii unikátních záběrů a odvyprávět příběh, který se v přírodě odehrává od doby ledové až do současnosti.

Během téměř 100minutového dokumentu, který je určen celé rodině, můžete na filmovém plátně (s komentářem Tomáše Hanáka) sledovat koloběh života v přírodě, který vás určitě nadchne.

K filmu vyšel i pracovní list, který si můžete stáhnout z přiloženého dokumentu. Na stránkách filmu jsou ke stažení také pedagogické materiály a obrazová příloha. Najdete zde rovněž fotogalerii a trailer dokumentu.

Přílohy

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *