Yvona Bednarová: Samuel a Hortenzinka

Yvona Bednarová: Samuel a Hortenzinka

Po úspěšné prvotině Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence napsala spisovatelka Yvona Bednarová knížku Samuel a Hortenzinka, příhody a dobrodružství skřítků a zvířátek, kterou doprovází nejen ilustrace, ale také fotografie. Mlok Samuel a víla Hortenzinka a jejich přátelé prožívají v knize různá dobrodružství, společně pořádají závody a sportují, veselí se na večerní slavnosti a prožijí dramatický noční výlet.

V knize malá víla Hortenzinka vymýšlí se svým přítelem mlokem Samuelem pro své přátele zábavu. Průběžně se také stará o jejich zdraví a vyrábí léčivé medicínky. Hortenzinka je rozená optimistka, která často své přátelé povzbuzuje v nelehkých chvílích. Její nejlepší přítel mlok Samuel je pesimista, se vším si dělá hlavu, ale zároveň je výborný organizátor nejrůznějších akcí, které Hortenzinka vymýšlí.

Společně pořádají závody a sportují. Veselí se na večerní slavnosti a prožijí dramatický noční výlet. Vznikají tu nová přátelství i láska. V neobyčejném pohádkovém příběhu na vás čekají také Violka s Konvalinkou, Silvián a Malinda s Ostružindou, ještěrka Zeminka, koník Kuliferda, ještěrka Pyšnilka Krásnoočko, zábavná ropucha Růža, kobylka Matylda a další.

V průběhu pohádkového příběhu se seznámíte s dobrými i špatnými lidskými vlastnostmi. Setkáte s e i s tím, co může způsobit alkohol, i když obsažený pouze v léčivém nápoji. A co šikana? Víte, jak se proti ní má bojovat? Dozvíte se také, proč a jak vzniklo u nás chataření, proč musel být les pokácen a jak je to vlastně s broukem kůrovcem.

Dětem méně známé pojmy jsou v knížce vyznačeny tučně a hned na příkladu nenásilnou formou vysvětleny. Víte, kdo je to egoista, co jsou mimikry, sebevědomí a komplexy méněcennosti, sportovní a hudební talent či antitalent, šikana, fér a nefér chování, imunita a jiné?

Knížka je obohacena o opravdové fotografie zvířátek, tak jak žijí ve skutečnosti v přírodě.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *