Stavební stroje – Interaktivní průvodce stroji na stavbě

Stavební stroje – Interaktivní průvodce stroji na stavbě

Velké stavební stroje jsou láskou mnoha malých kluků. Takovým je věnována interaktivní knížka z nakladatelství Mladá fronta Stavební stroje s podtitulem Interaktivní průvodce stroji na stavbě.

strana_3Slova lžíce, vidlice nebo buben znějí všedně, ale ve stavební hantýrce jde o něco docela jiného. Pomocí celostránkových obrázků s krátkými texty se dozvíte nejen významy těchto víceznačných slov, ale i řady jiných, která vám už tolik jistě neříkají. Co to může být třeba kulidlo nebo výložník? Každá z devíti dvoustran věnovaných jednotlivým stavebním strojům obsahuje obrázkový návod na sestavení příslušného stroje pomocí papírových a plastových dílců na děrované desce. Vzniknou tak 2D modely, které jsou i pohyblivé.

dvojstrana_2Knížka je ke koupi v pevném fólií zalepeném obalu, takže jsme ji pro vás otevřeli a nafotili, abyste získali představu, co se skrývá uvnitř. Základem je pevná papírová děrovaná deska, na níž se modely sestavují. Jejich díly si musíte uvolnit z vyražených listů a pomocí plastových spojovacích šroubů a podložek je můžete na desku připevnit. Náročnost nakladatel uvádí od 5 let, ale určitě bude potřeba pomoc někoho zručného z rodiny. Návody se musí dodržovat přesně a manipulace s deskou není úplně jednoduchá. Knížku ale můžete používat opakovaně jako stavebnici.

dvojstrana_1Seznam stavebních strojů:

Demoliční koule

Čelní nakladač

Buldozer

Rypadlo

Domíchávač

Vysokozdvižný vozík

Nákladní auto

Jeřáb

Silniční válec

 

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *