Frankův kouzelný fotbal

Frankův kouzelný fotbal

Nakladatelství Albatros přináší knížku, po které určitě sáhnou všichni kluci. Nejoblíbenější hra snad každého malého i velkého kluka je určitě fotbal. A právě o tomto sportu je knížka Frankův kouzelný fotbal.

Frankie je úplně obyčejný kluk, který je součástí party, do které patří i jeho nerozluční kamarádi Charlie, Louisa a jejich psí kamarád Max.

Celá parta byla jednoho dne na pouti a tam je kromě jiných atrakcí zaujal stánek, který měl na štítě fotbalový míč letící vzduchem. Díky Charlieho šikovnosti vyhráli fotbalový míč, který sice vypadal velmi staře a opotřebovaně, ale zato to nebyl obyčejný kopačák, jak se všichni domnívali.

Vyhráli totiž kouzelný míč, který je vždycky přenesl na nějaké neobvyklé místo, kde existoval zvláštní fotbalový svět, o němž neměli kamarádi až do té chvíle ani ponětí. Jejich soupeři ovšem nebyli obyčejní kluci a holky, kouzelný míč je totiž vždy přenesl na nějaké zvláštní místo, kde na ně pokaždé čekal mnohem silnější soupeř.
Aby se Frankie a jeho kamarádi mohli vrátit s míčem zpět do svého světa, byla jediná šance – fotbalový zápas vyhrát. No a rozhodčím nebyl v kouzelném světě nikdo jiný než muž, u kterého vyhráli kopačák.

Titul_1_velky Titul_2 Titul_3 Titul_4

Jednou je míč zanesl mezi nebezpečné a lstivé piráty a turnaj se konal přímo na pirátské lodi, obklopené žraloky. Podruhé se ocitli ve starověkém Římě, kde se měli přímo v aréně utkat s gladiátory. Jindy je zase kopačák přenesl na Divoký západ a jejich soupeři byli ukrutní bandité, kteří ukradli v městečku všechny bonbony a čokolády. A aby toho nebylo málo, tak se dokonce chystají přepadnout vlak se sladkostmi, který má obyvatelům městečka přivézt nové zásoby. Jednoho dne se přenesou dokonce přímo do Egypta, kde mají hrát proti mumiím.

Karta_1 Karta_2 Karta_3 Karta_4

Určitě na vás čeká napínavé čtení a knihy se budou číst dobře i začínajícím čtenářům, protože jsou psané velkými písmeny. Každý díl je navíc doplněn hracími kartami, se kterými si můžete zahrát třeba kvarteto.

Ukázka z knih:

Pirát vykročil kulhavým krokem vpřed a jeho dřevěná noha klepala o palubu. Frankie si všiml, že knoflíky na jeho kabátě mají tvar malých fotbalových míčů. „Já být kapitán Cropper, majitel lodi Veselá harpuna, a vy jste, řekl bych, černí pasažéři, co přišli ukrást můj poklad.“
„My jsme si vlastně přišli pro náš míč,“ odpověděl Charlie.    „Váš míč, říkáte?“ zakabonil se kapitán. „Co ty na to, Rolfe?“
Paluba zavrzala a tu se objevil veliký muž s rozepnutou koženou vestou. Musel mít přes dva metry, jeho potetovaná hruď byla jako sud a místo jedné ruky měl železný hák. V druhé ruce svíral kouzelný fotbalový míč. „Hledáte tohle, že jo?“ …

Podaří se nakonec Charliemu a jeho kamarádům soupeře porazit a vrátit se zpět i s kouzelným míčem, aby je mohl zase přenést na jiné neobyčejné místo, kde by mohli zažít další napínavá dobrodružství?

Knihu Frankův kouzelný fotbal napsal Frank Lambard a přeložil ji Jiří Berka. Vydalo ji nakladatelství ALBATROS.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *