Výstava České filmové loutky

Výstava České filmové loutky

Ve dnech 26. 11. – 31. 12. 2009 se koná ve Strahovském klášteře premonstrátů výstava věnovaná loutkám a kresleným hrdinům filmů 20. století. K vidění bude například Ferda Mravenec, Švejk, Robinson Crusoe, Pat a Mat, Krteček, Křemílek a Vochomůrka, figurka pana Tau, nebo dokonce ponorka, ve které pluli hrdinové filmu Vynález zkázy nebo domeček nenapravitelných kutilů Pata a Mata.

Součástí výstavy je i přehled historie vývoje kresleného filmu, promítání filmů a workshop – dílna pro děti, ve které si budou moci vyzkoušet natáčení kamerou, malování loutek, animaci apod.

Autorka a kurátorka výstavy paní Jana Sommerová o výstavě hovoří takto: „Rádi bychom všem návštěvníkům představili umění českých loutkářů z bezprostřední blízkosti. Sami si budou moci vyzkoušet, jak postavičku vyrobit a rozpohybovat. Kromě přibližně 300 originálních loutek uvidí také dekorace a scény z nejslavnějších českých loutkových a kreslených filmů dnes už světoznámých autorů, jako je Jiří Trnka, Hermína Týrlová, Břetislav Pojar, Zdeněk Miler, Zdeněk Smetana a další.“

Výstava České filmové loutky vznikala ve spolupráci se společností KRÁTKÝ FILM Produkční s.r.o. a Královskou kanonií premonstrátů.

Otevřeno bude denně od 9 do 12 a od 12.30 do 17 hodin.

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *