Lidské tělo – deskové hry

Lidské tělo – deskové hry

Netradiční knihu plnou deskových her právě vydává nakladatelství Mladá fronta. Jestli si rádi hrajete, a zároveň vás zajímá biologie nebo přírodověda, bude pro vás tato kniha jako dělaná. Společným jmenovatelem všech her je totiž právě lidské tělo.

V knize, kterou vymyslela a napsala designérka hraček Madeleine Denyvoá, si můžete zahrát hned osm her. Nepotřebujete ani tradiční kostku nebo figurky, vše je ke knížce přiloženo a figurky (které najdete v podobě mozku, srdce, lebky nebo oka – ale i kluka Lea a holky Laury) jsou dokonce zamačkávací – tudíž se nedají ztratit a v knížce s vámi můžou cestovat třeba na prázdniny nebo víkend.

lidske_telo_deskova_hra_3

Každá z osmi her je úplně jiná, ale všechny jsou určeny dětem ve věku 7–11 let. První hra se jmenuje Den k zbláznění a můžou ji hrát i čtyři hráči najednou (ale je určena i hráčům samotářům). Projdete se v ní celým lidským tělem a určitě se nejen zasmějete, protože je velmi vtipně dělaná, ale i poučíte.

Ve druhé hře se budete věnovat kostem. Naučte se o kostech co nejvíc a zúročte své vědomosti ve hře Copak je to za kost? Potřebovat budete tužku a papír.

Třetí hra, Srdce v plné práci, je také velmi zajímavá. Projdete v ní celým oběhovým systémem a zjistíte, jak pracuje srdce, k čemu jsou dobré červené krvinky nebo krevní destičky, jak rychle nám bije srdce nebo jak je to s okysličenou a odkysličenou krví.

Čtvrtá hra nás provede trávicím systémem. Jmenuje se Plné břicho a ze zkušeností s hraním se dětem líbila asi nejvíc. Možná kvůli vtipným ilustracím Bruna Liance. Každopádně se spolu s jídlem projdete celou trávicí soustavou – od pusy až po konečník.

Moje zuby! je název páté hry a při jejím hraní budete potřebovat dobrou mušku. Budete zaměřovat a střílet svými žetony po herním poli v podobě velké pusy. Pozor, abyste nezasáhli zkažený zub nebo vám dokonce žetonek nezajel do krku (pochopitelně toho papírového). Čekala by vás Cesta prokletého zubu a ta nevypadá moc přívětivě.

lidske_telo_deskova_hra_4

Šestá hra se věnuje svalům. Budete posilovat. Velmi usilovně, tvrdě a namáhavě. Ale pak budete Samé svaly! – jak ostatně slibuje i název této hry.

Sedmá hra vám určitě dá zabrat. Ne nadarmo se jmenuje Provětrej si závity! Připravte si pevné nervy a ruku, která se neklepe. U dlouhého bludiště se dozvíte všechno o mozku a nervovém systému.

Poslední hra vyzkouší vašeho bojového ducha. Budete zápasit s bacily. Nebudete na to sice sami, protože vám pomůžou kapsle Rýmixu, ale i tak to nebude nic jednoduchého. Dozvíte se ale, jak se tělo vypořádává s bacily a jak v našem těle pracují léky.

Ať si oblíbíte jakoukoli hru, určitě s námi budete souhlasit, že knížka Lidské tělo z nakladatelství Mladá fronta se povedla. Ať se vám hraní v knize líbí stejně tak jako nám!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *