Ivona Březinová: Pomeranče v podprsence

Ivona Březinová: Pomeranče v podprsence

Správný prázdninový příběh má být trochu zamilovaný. A právě takový najdete v nové knize z nakladatelství Grada Pomeranče v podprsence. Už podle názvu je jasné, že je určena spíš náctiletým než malým školáčkům a o dospívajících také vypráví.

Čtrnáctiletý Medard a jeho starší sestra Anděla jsou děti nespokojené nejen se svým společným pokojem, ale hlavně se svými jmény. Může za ně tatínek a zvlášť Medard mu to ne a ne odpustit. Je to nadšený chemik a kromě sloučenin se mu v hlavě právě rodí i láska… Z obou mu plynou jen starosti, ve škole nemají pochopení pro Medardovy experimenty s neviditelným inkoustem a první pusa s krásnou Markétou také není lehká věc. Navíc maminka onemocní rakovinou…

Jestli se nad Medardovým a Anděliny životem nakonec vyčasí a jejich jména jim přinesou konec přeháněk, si už o prázdninách přečtěte sami.
Knížku Pomeranče v podprsence napsala známá autorka literatury pro děti Ivona Březinová, vydalo ji nakladatelství Grada v dětské edici Bambook a je určena čtenářům od 13 let.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Hvězdičkou označené položky jsou povinné.

Ověření *