Rick Riordan: APOLLONŮV PÁD – UTAJENÉ ORÁKULUM, TEMNÉ PROROCTVÍ

Rick Riordan: APOLLONŮV PÁD – UTAJENÉ ORÁKULUM, TEMNÉ PROROCTVÍ

Rick Riordan patří u mnohých čtenářů mezi nejoblíbenější autory. Jeho knihy mají své charakteristické kouzlo, kterému nejde odolat a každý čtenář mu podlehne. A jinak to není ani u jeho další série Apollónův pád.

UTAJENÉ ORÁKULUM

Opět se vracíme do Tábora polokrevných, i když ne tak, jak bychom čekali. Hlavním hrdinou tentokrát není Percy Jackson, ale Apollón, jeden z dvanácti Olympanů, bůh slunce, hudby, poezie, lukostřelby, lékařství a proroctví, měl vždycky rozepře se svým otcem a olympským vládcem Diem. Tentokrát se však jejich spory vyhrotily až tak, že Zeus svého syna potrestal tím nejhorším možným způsobem – udělal z něj smrtelníka! Apollón se najednou probudí v popelnici, plné páchnoucích odpadků, v těle šestnáctiletého kluka s akné na tváři. Pro vždy krásného a nabubřelého Apollóna je už i to jako konec světa, ale ve chvíli, kdy zjistí, že je kompletně bez svých božských nadpřirozených schopností, začne jít opravdu do tuhého.

Za více než čtyři tisíce let své existence si totiž stihl nadělat opravdu hodně nepřátel, však je to koneckonců bůh – na každého z nich někde číhají síly, co by ho nejraději polapily. Apollón má ovšem tu smůlu, že proti němu kvůli jeho arogantní povaze stojí víc protivníků než proti komukoliv jinému. A protože se ve své aktuální situaci nemá jak bránit a musí zůstat naživu alespoň jeden rok, než si svůj trest odpracuje a otec z něj udělá opět boha, potřebuje se zašít na nějakém bezpečném místě. A kde by pro olympského boha bylo bezpečněji než mezi jeho potomky – polobohy – v Táboře polokrevných?

Utajené orákulum je první díl nové série Apollónův pád. Jako pokaždé příběh je neskutečně čtivý. Můžete se těšit na setkání se starými známými, jako je Percy Jackson, ale třeba i Leo nebo Kalypsó. Seznámíte se taky s mnoho dalšími novými postavami.

TEMNÉ PROROCTVÍ

Olympský bůh Apollón pokračuje v odpykávání si svého trestu v těle smrtelníka a právě teď je na výpravě za záchranou dalšího Orákula. Společnost mu dělá polobůh Leo Valdez se svým mechanickým drakem Festusem a jeho nová přítelkyně Kalypsó, která bývala po několik staletí vězeňkyní bohů. S Apollónovou povahou je schopný vyjít opravdu jen málokdo a pro ženu, co bývala vězněm jeho rodiny, to platí dvojnásob.

Apollón se v boji za osvobození dalšího zdroje proroctví opět střetne s Triumvirátem – trojicí již dávno mrtvých římských císařů, kteří unikli z Podsvětí a jsou připravení obnovit svou dávnou říši a ovládnout svět. Toto setkání však bude pro Apollóna mnohem nepříjemnější než to první s císařem Neronem.

A aby toho nebylo na Apollona málo, stále myslí a strachuje se o svou lidskou kamarádku Meg, která ho v předchozím díle zradila. Apollón se tou zradou pochopitelně cítí stále ublížený, ale většinu času se o Meg především strachuje. Přece jenom je to pouze malá holka, která by sama od sebe nikomu neublížila, a všechno, co dělá, dělá jen proto, že je zcela pod nadvládou svého nevlastního otce Nerona.

Knihy Apollonův pád napsal Rick Riordan, vydalo je nakladatelství FRAGMENT a určitě stojí za přečtení.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *