Michaela Mlíčková Jelínková: Dobrodružství pana Kolečka aneb Pohádky od Hvězdy

Michaela Mlíčková Jelínková: Dobrodružství pana Kolečka aneb Pohádky od Hvězdy

Znáte to trochu kolem obory Hvězda v Praze? Víte, kde je Ladronka nebo údolí Divoká Šárka? Jestli ano, bude vám dobrodružství pana Kolečka připadat jako vaše vlastní. A jestli jste nikdy neviděli Kozí hřbety ani větrný mlýn na Větrníku, nevadí. Jeden stařičký autobus a malý třínohý pejsek vás všude vezmou s sebou.

Před mnoha a mnoha lety začal na linkách po Praze jezdit úplně nový autobus Š 11, byl to fešák stejně jako mladý řidič Jan Kolečko, který ho dostal na starosti. Ale nikdo nemládne, ani autobusy, a tak i milovaný Šemík, jak si ho pan Kolečko pojmenoval, měl skončit ve šrotu. Ale to by přece nebyla žádná pohádka… Přátelé se přece neopouštějí. Vždyť i starý dýchavičný autobus může najezdit ještě mnoho kilometrů. Pravda, ne už moc rychle ani moc daleko od prostorné garáže pana Kolečka, ale na výlety po okolí slavné obory, kde tak neslavně skončila jedna velká bitva, to určitě stačí.

Každá výprava hrkavého autobusu a opatrného pana Kolečka zavání průšvihem. Na Manovce v  Ruzyni jim selžou stěrače, na Vypichu píchnou pneumatiku a v Číčovicích rovnou začne hořet motor! Ale od toho by nebyli kamarádi, aby se z té šlamastyky vždycky nějak dostali.

Knížka o jejich dobrodružstvích je z pera pražské patriotky Michaely Mlíčkové Jelínkové, která v Praze 6 už mnoho let bydlí, a není proto divu, že do ní všechny příběhy zasadila. Svoji lásku k této části Prahy a k její historii nezapře i na stránkách, kterými jsou jednotlivé příběhy prokládané a na nichž je uvedena historie a popis jednotlivých lokalit. Ve spojení s legračními svižnými ilustracemi Jana Laštovičky tak vznikla knížka, která potěší nejen každého obyvatele pražské “šestky”.

Dobrodružství pana Kolečka vyšla v dětské edici Bambook nakladatelství Grada a jsou určená dětem od 6 let.

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *