Rachel Renée Russellová: Deník Mimoňky – Příběhy nepohádkový budoucnosti

Rachel Renée Russellová: Deník Mimoňky – Příběhy nepohádkový budoucnosti

Kdo propadl legračním příběhům, hláškám a obrázkům ztřeštěné školačky Nikki, jistě sáhne po osmé knize, která vyšla v nakladatelství Mladá fronta.

titul_velky

Další příběh Mimoňky Nikki nezačne právě šťastně. Úplně nový svetr jí zničí nechutný sendvič sestřičky Brianny. Korunu vší smůle nasadí škodolibá MacKenzie, která ji při tělocviku omráčí úderem míčem do hlavy. Tím se Nikki ocitne ve světě připomínajícím pohádku Čaroděj ze země Oz.
Obklopí ji Mlaskalové, musí se vydat najít čaroděje Poz … a cesta ji zavede do zámku, kde se koná ples, na němž Popelka ztratí střevíček. Pak narazí na Mášenku, co medvědům snědla večeři, a taky na Karkulku s vlkem…
Všechno je podobné jako ve známých příbězích, jen postavy v nich jsou jí nějak povědomé. Hodná čarodějka Severu má podobu její sestřičky, Mášenka z medvědí chaloupky připomíná kamarádku Chloe, Červená karkulka má tvář kámošky Zoey, Zlá čarodějnice Západu se samozřejmě podobá McKenzie a hlavně princ jako by z oka vypadl její školní lásce Brandonovi.
A jaký by to byl pohádkový svět bez nebezpečného finále – Nikki alias Popelce hrozí poprava za nešťastnou náhodou utržený vlčí ocas. Jestli se jí podaří vyváznout, už se dočtěte sami. V pohádce se počítá se šťastným koncem, tak snad i ve školní tělocvičně…

Už vyšlo:

mimon_1_web  mimon_2_web  mimon_3_web  mimon_4_web  mimon_5_web  mimon_6_web  mimon_7_web

Série Deník Mimoňky už byla vydána ve 32 zemích světa a počet prodaných výtisků jde do desítek milionů. Určitě na tom má zásluhu i její hravá grafická úprava, která se podobá holčičímu zápisníku. A pro radost všech svých čtenářek přetéká veselými obrázky. Je doporučena pro holky od devíti let do sta.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *