James Patterson: Já srandista – můj nejhorší školní rok

James Patterson: Já srandista – můj nejhorší školní rok

Jamie je docela obyčejný kluk, kterého potkala tragická nehoda, při které přišel nejenom o své rodiče a mladší sestru, ale nemůže chodit a zůstal na vozíku. Přesto ho jeho těžký osud nezlomil a naučil se, že se smíchem jde všechno líp.

titul_velky  srandista_2  srandista_3

Jamie je adoptovaný, žije v rodině s otravným starším bratrem Steviem, který jako by z oka vypadl Dudleymu z Harryho Pottera. Jamie je na vozíčku, ve škole říká statečně, co si myslí, a za to ho nešetří školní trapiči ani Stevie.
Ale jak Jemie říká, humor je skvělá zbraň – ironická poznámka odzbrojí i školní hulváty. Ve škole nejsou jen Dudleyové, ale má i dva dobré kamarády a strýčka, který vlastní bistro, kde mu Jamie pomáhá.
Kamarádi ho ve škole povzbuzují, aby trénoval, protože má komediální talent, vidí svět jinak, a když ho komentuje, všichni se jeho líčení smějí (až na jeho protivnou rodinu).
Jamie by chtěl vyhrát přebory v komediálním vystoupení před publikem. Aby si ho nacvičil, zkouší své výstupy při matematice, což s sebou přináší nemalé problémy, a tak se poprvé v životě ocitne po škole…
Při svých výstupech má obvykle skvělý začátek, pak ale dostane trému. Dopadne to na soutěži stejně? Nakonec pomůže Jamiemu dobrá rada a on zazáří.
Nejenom že vyhraje, ale postoupí i do dalšího kola a nakonec se přes veškeré překážky probojuje až do celoplanetární soutěže srandistů do Hollywoodu. Tahle soutěž bude vážně náročná a bude jí předcházet spousta intrik a podrazů, ale i různých pohrom… Pomocí přátel to vše zvládne,  soutěž totiž bude probíhat v přímém přenosu a vítěz dostane jeden milion dolalrů, a to už opravdu stojí za to!
Podaří se Jamiemu Grimmovi vyhrát?

Knihy Já srandista – můj nejhorší školní rok napsali James Patterson a Chris Grabenstein a vydalo je nakladatelství ALBATROS.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *