Lenka Velebová: Střihněte dětem na šaty

Lenka Velebová: Střihněte dětem na šaty

Tentokrát hlavně pro maminky je určena knížka Lenky Velebové Střihněte dětem na šaty, kterou inspirovala radost z toho, když dětem vytvoříte něco vlastníma rukama. Dovednost šít vlastní oblečení se mezi dnešními maminkami vidí málokdy, takže kdo se nestihl od své maminky nebo babičky naučit šít nebo přešívat, může sáhnout po této knížce z nakladatelství Grada.

Autorka rozdělila záběr knížky na dvě kapitoly, které se věnují oblečení pro úplně nejmenší děti do dvou let a pak těm odrostlejším do 12 roků. Seznámí nás se způsoby proměření postavy, se základními pojmy, které se používají při konstruování nebo upravování střihů, velikostními tabulkami a pak hurá na jednotlivé oděvy.

Naučíte se, jak vytvořit střih vlastnímu miminku na několik body s dlouhým rukávem, kalhotky i klasické dupačky. Na větší děti můžete zkusit ušít sukénky s volánky, balonovou sukni, šatičky, kalhoty, košili nebo tepláky.

Návody se budou hodit i starším šikovným slečnám, které by si rády ušily něco originálního na sebe nebo třeba na panenku mladší sestřičce.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *