Než se táta vrátí aneb Ať žijí rytíři!

Než se táta vrátí aneb Ať žijí rytíři!

V našich kinech se ve čtvrtek 8. října objeví nový český film Karla Janáka Ať žijí rytíři! Film režiséra, jehož jméno znáte třeba z filmu Rafťáci nebo Snowborďáci. Film, který se natáčel v nádherné přírodě, např. na Křivoklátě, v Srbsku nebo Novohradských horách, není historickým filmem, ale v historii se odehrává. Jedná se film, který přichází s něčím novým, film, kterému po právu náleží titul dobrodružná komedie, se kterou se v české kinematografii setkáváme zřídkakdy.

Snímek je to skoro pro každého – pro maminky, taťky, malé i velká slečny i pány kluky. Děj vás zavede do „tak trochu jiné historie, tak trochu jiného středověku“. Navštívíte dvě tvrze, panství dvou sousedů, kteří se nemají moc rádi.

at_ziji_rytiri

Je to trochu pohádka, takže jeden pán je hodný a má pět báječných dětí. Druhý pán hodný není a chce se zmocnit právě panství toho prvního. Vymyslí fintu, jak odlákat pána z tvrze, a doufá, že nad dětmi zvítězí, že nebudou překážkou dobytí hradu. A tak „než se táta vrátí“, což byl pracovní název tohoto filmu, se dějí věci. Chvíli pěkně napínavé, chvíli roztomilé, chvíli jde opravdu o život…

Dobro překvapivě zase zvítězí nad zlem a zlý pán je poražen. Tento film se právem řadí mezi rodinné filmy a já mám takové tušení, že se v povědomí diváků dobře zapíše a jen tak z něj nezmizí.

O snímku prozradím už jen tolik, že se můžete těšit na setkání s krásně ošklivým a zlým Pavlem Křížem alias Albrechtem z Krvenos, ale i hodným Davidem Prachařem alias Martinem z Vamberka a jeho dětmi. A právě ty s děním pěkně zamíchají. Budete jim zřejmě držet palce po celou dobu filmu.

Vedle dětských rolí se setkáte i s dalšími známými herci, ale víc neprozradím. Snad jen to, že pokud jste se ještě nerozhodli, podívejte se třeba na stránky www.atzijirytiri.cz.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *