Než se táta vrátí aneb Ať žijí rytíři!

Než se táta vrátí aneb Ať žijí rytíři!

V našich kinech se ve čtvrtek 8. října objeví nový český film Karla Janáka Ať žijí rytíři! Film režiséra, jehož jméno znáte třeba z filmu Rafťáci nebo Snowborďáci. Film, který se natáčel v nádherné přírodě, např. na Křivoklátě, v Srbsku nebo Novohradských horách, není historickým filmem, ale v historii se odehrává. Jedná se film, který přichází s něčím novým, film, kterému po právu náleží titul dobrodružná komedie, se kterou se v české kinematografii setkáváme zřídkakdy.

Snímek je to skoro pro každého – pro maminky, taťky, malé i velká slečny i pány kluky. Děj vás zavede do „tak trochu jiné historie, tak trochu jiného středověku“. Navštívíte dvě tvrze, panství dvou sousedů, kteří se nemají moc rádi.

at_ziji_rytiri

Je to trochu pohádka, takže jeden pán je hodný a má pět báječných dětí. Druhý pán hodný není a chce se zmocnit právě panství toho prvního. Vymyslí fintu, jak odlákat pána z tvrze, a doufá, že nad dětmi zvítězí, že nebudou překážkou dobytí hradu. A tak „než se táta vrátí“, což byl pracovní název tohoto filmu, se dějí věci. Chvíli pěkně napínavé, chvíli roztomilé, chvíli jde opravdu o život…

Dobro překvapivě zase zvítězí nad zlem a zlý pán je poražen. Tento film se právem řadí mezi rodinné filmy a já mám takové tušení, že se v povědomí diváků dobře zapíše a jen tak z něj nezmizí.

O snímku prozradím už jen tolik, že se můžete těšit na setkání s krásně ošklivým a zlým Pavlem Křížem alias Albrechtem z Krvenos, ale i hodným Davidem Prachařem alias Martinem z Vamberka a jeho dětmi. A právě ty s děním pěkně zamíchají. Budete jim zřejmě držet palce po celou dobu filmu.

Vedle dětských rolí se setkáte i s dalšími známými herci, ale víc neprozradím. Snad jen to, že pokud jste se ještě nerozhodli, podívejte se třeba na stránky www.atzijirytiri.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Hvězdičkou označené položky jsou povinné.

Ověření *