Matýsek a Majdalenka – báječné čtení pro nejmenší

Matýsek a Majdalenka – báječné čtení pro nejmenší

Matýska a Majdalenku, malé skřítky z Písmenkova, určitě znáš z časopisu Báječná školka. Vydej se spolu s nimi a jejich kamarády za dobrodružstvím. Čekají na tebe příběhy i komiksy!

V oblíbeném dětském časopise Báječná školka  se můžete pravidelně setkávat se skřítky Matýskem a Majdalenkou, kteří vám v každém novém čísle přinášejí na stránkách časopisu nějaký nový příběh.

 

Tentokrát za vámi přišli skřítkové ne v časopise, ale dokonce v knížce Matýsek a Majdalenka – báječné čtení pro nejmenší, kterou vydalo nakladatelství FRAGMENT. Na stránkách knihy najdou naši nejmešní čtenáři spoustu nových příběhů, ale i komiksů . Takže si spoustu nových příhod s těmito skřítky můžete přečíst už nyní.

 

Komiksy napsala Marie Kšajtová, příběhy napsala Inka Rybářová a knihu ilustroval Antonín Šplíchal.

 

Ukázka z knihy:

                                    Matýsek a Majdalenka 1                   Matýsek a Majdalenka 2

 

Jak Matýsek a Majdalenka pomáhali drakovi

Byl podzimní čas ořechů a Matýsek s Majdalenkou je sbírali ve spadaném listí. Už jich měli plné kapsy, když najednou bum – třísk a něco proletělo oblohou. Majdalenka jen tak tak uskočila a pak zůstala ohromeně stát. Přímo proti ní přistál drak! Tlamu měl plnou zubů, mnoužil oči a nazlobeně mrskal osasem.

“Jedeš!” sykročil proti němu Matýsek a bojovně mu před čenichem zamával suchou holí. “Majdalenku ti nedám!Najdi si jinou princeznu!”

“Kuš!” ohnal se po něm drak. “Přestaň mě šimrat tím brčkem!” zavrčel výhružně. “Mám rýmu a jestli kýchnu, budeš se tři dny koulet z kopečka!”

Jestli jsi nemocný, draku, měl bys být v teple a ne létat povětřím,” statostlivě mu radila Majdalenka.

“Když mě se líbí dračice Dračulka. Chtěl jsem pro ni utrhnout leknín, jenže jsem spadl do vody a nastydnul se,” utrápeně si povzdychl drak.

” Ale vždyť už je podzim a lekníny jsou odkvetlé,”kroutil hlavou Matýsek.

“Jenže já jsem pro ni chtěl dárek, aby věděla, že se mi po ni stýská,” povídá tiše drak….

 

Zajímá vás, jak to s drakem a jeho dračicí Dračulkou dopadne? Otevřete knihu a poproste maminku, aby vám příběh přečetla. Určitě se vám bude líbit.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Hvězdičkou označené položky jsou povinné.

Ověření *