Hurvínkova cesta do Tramtárie

Hurvínkova cesta do Tramtárie

Kam se to ti dva zase dostali! Stačilo jen, aby se Hurvínek trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky a už to celé začalo. Ocitli se totiž v zemi plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat a už jim uvěznila Žeryčka! Jak si s tím oba poradí? Musí nejdříve splnit několik úkolů, ale jak už to v pohádkových příbězích bývá, všechno dobře dopadne …

Již celé generace znají půvabné dřevěné loutky Spejbla a Hurvínka, které vznikly podle návrhu známého českého loutkaře Josefa Skupy. Loutka Spejbla vznikla již v roce 1919 a posléze v roce 1926 vznikla loutka Hurvínka. Těmto loutkám propůjčil svůj hlas právě Josef Skupa. Postupem času k nim přibyly loutky Máničky, bábinky – paní Kateřiny a jejich nerozlučného kamaráda chlupatého psa Žeryka.

Po smrti Josefa Skupy propůjčil Spejblovi a Hurvínkovi hlas Miloš Kirschner a nejznámnější hlas Máničky i paní Kateřiny nepatří nikomu jinému než Heleně Štáchové, která je mluví již od roku 1969.

A přesto, že jsou tyto loutky tak staré, neubírá jim to na půvabu a oblíbenosti. Současné děti je znají hlavně z televize, Večerníčků a divadelních představení – v Divadle Spejbla a Hurvínka, kam se vždycky návštěvníci rádi vracejí, aby se podívali na další dobrodružství, do kterého se ti dva “rozumbradové” – Hurvínek a Mánička dostanou ….

Nakladatelství FRAGMENT vám ale přináší jejich další příběh a to tentokrát v knižní podobě – Hurvínkova cesta do Tramtárie.

Hurvínek jednoho dne onemocní, protože se celý promáčí, jak se snažil udělat v zimě klouzačku a celý se promáčel a protože je Mánička dobrá kamarádka, nenechala Hurvíka stonat samotného a s knížkou ho přišla navštívit.

No a jak mu začala předčítat, tak se najednou všichni ocitli v daleké zemi Tramtátii, kde už na ně čeká spousta nástrah a úkolů, které musejí na své výpravě překonat, aby zachránili svého nerozlučného kamaráda Žeryčka, kterého uvěznila protivná princezna Gerbera.

Jaké nástrahy a překvapení na Hurvínka s Máničkou čekají se už musíte dočíst v této knížce.

Kniha Hurvínkova cesta do Tramtárie je na křídovém papíře a je prokládána spoustou nádherných fotografií těchto loutek.

Hurvínek 1             Hurvínek 2

Knihu Hurvínkova cesta do Tramtárie napsala Denisa Kirschnerová a Martin Klásek, vydalo ji nakladatelství FRAGMENT a je vhodnu pro děti od 5 let.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *