Příběh o Zoufálkovi – tentokrát v knižním podání

Příběh o Zoufálkovi – tentokrát v knižním podání

O filmu Příběh o Zoufálkovi jste si již na našich stránkách mohli přečíst. Tentokrát bychom vám rádi představili stejnojmennou knihu, podle které byl animovaný film natočen.

Současně s českou premiérou filmu, která bude 5. února 2009, vyjde v Albatrosu kniha inspirovaná výtvarnou podobou filmu. Již 4. února se ovšem v Praze uskutečnila slavnostní premiéra, na níž knihu pokřtila Lucie Vondráčková a Miroslav Táborský. Tito dva herci spolu s Markem Holým, Naďou Konvalinkovou a Janem Šťastným propůjčili animovaným postavičkám svůj hlas.

Příběh o myšákovi s velkýma ušima a poetickou duší vznikl celkem náhodou, když autorku požádal malý syn jejího přítele, aby pro něj napsala příběh s neobvyklým hrdinou, který má právě velké uši. Světlo světa spatřila kniha již v roce 2003, ovšem jak příběh s myším hrdinou dopadl, se mohli čeští čtenáři dovědět až v roce 2007, kdy knihu vydal Albatros s originálními ilustracemi Timothyho Basila Eringa. Kniha, kterou Albatros vydává nyní, se ale od té první značně liší. Je totiž určena pro malé děti, které spíše než text ocení krásné obrázky a trojrozměrné objekty vystupující ze stránek knihy.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *