Lenka Rožnovská: Veronika zlobidlo

Lenka Rožnovská: Veronika zlobidlo

Seznamte se s malou Veronikou, které je máloco po chuti. Má jet s maminkou za babičkou? Nééé! Babička pro ni nemá korunu pro princeznu, ale minci? Uááá! Hodiny tikají tak, tak, a ne tik, tik? No to snad neee!

Ale zastavovat hodinám ručičky není jen tak. Čas může nadrobit pěknou neplechu… Jak to, že jsou najednou u babičky na zahradě místo dvou paní malinké holčičky? Jejich skopičiny dají Veronice pořádně zabrat. Za chvíli jedna sedí za komínem, druhá ujíždí do dáli na ukradeném kole.

Jak tohle dopadne, se dozvíte v knížce Veronika zlobidlo, která vyšla v nakladatelství Grada v edici Bambook. Její autorkou je Lenka Rožnovská, která nejen v této edici vydala již několik titulů (například Diňáci, Panenka Bára, Bílý tygr, Já, Eliška Přemyslová a další), ale její příběhy vycházejí i na stránkách časopisu Sluníčko. Mnoha vydařenými ilustracemi ji doprovodila Bára Buchalová. Originální obrázky této výtvarnice budou povědomé třeba dětem, které sledují Webík Českého rozhlasu.

Vyprávění o nezbedné Veronice je určeno nejmenším čtenářům od 6 let, velká písmena prokládaná často celostránkovými obrázky na celkem 72 stranách hravě zvládnou. Rodiče ale mohou knížku předčítat i menším dětem. Poučný příběh jistě prospěje všem.

titul strana

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *