23 způsobů, jak se stát ekohrdinou

23 způsobů, jak se stát ekohrdinou

Máte přes zimu roupy? Myslíme to samozřejmě obrazně – tedy žádné protivné cizopasníky, ale jen dlouhou chvíli? Pak se můžete stát EKOHRDINOU! S pomocí knížky 23 způsobů, jak se stát ekohrdinou od nakladatelství Mladá fronta to půjde jako nic.

Ekologie není žádná složitá věda, jde spíš o jednoduché a přirozené věci, které může zvládnout každý. A 23 takových příkladů najdete i na stránkách této bohatě ilustrované knížky. Můžete si podle ní připravit ekoburger a dozvědět se přitom, že maso je velmi náročné na energetické zdroje, protože k tomu, aby vyrostl pořádný býk, je třeba mnoha věcí. Autorka Isabel Thomasová vám poradí, jak naložit s různými přebytečnými nebo opotřebovanými věcmi, které doma najdete – třeba s ponožkami, z nichž už jste vyrostli, nebo starými hračkami či už trochu „nevábným“ ovocem či zeleninou. A dozvíte se taky, jak ušetřit vodu při sprchování pomocí přesýpacích hodin – zní to trochu záhadně, viďte!

A až pominou zimní chladna, bude čas vyrazit na zahrádku nebo na balkon. A tam se dají dělat také mnohé věci! Můžete vybudovat malý rybníček pro žáby a ptáky, pěstovat zeleninu v komiksové zahrádce nebo oživit babiččinu plantáž vlastní džunglí.

Rady a návody jsou napsány pro vás, malé ekohrdiny, ale vždy se u nich dočtete, jestli nepotřebujete pomoc někoho z dospělých. Také si na konci knížky můžete projít rejstřík slov, která se budou zdát nesrozumitelná, a ještě několik odkazů na webové stránky s ekologickým zaměřením.

Knížku 23 způsobů, jak se stát ekohrdinou napsala Isabel Thomasová, ilustroval ji Chris Andrews a vydalo nakladatelství Mladá fronta. Je určena dětem od 7 let.

  

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *