Prázdniny se blíží…

Prázdniny se blíží…

Čas prázdnin se nezadržitelně blíží. Za pár dní naposledy v tomto školním roce zazvoní školní zvonek a dětem začne tolik očekávaný čas prázdnin…

Kam s dětmi?

Každý školáček se tohoto okamžiku nemůže dočkat. Odpočítává poslední školní dny a těší se na letní dobrodružství. Ale sdílíte stejné pocity i vy, nebo vám naopak prázdniny přidělávají starosti a nevíte, jak zajistit svému cvrčkovi vhodný prázdninový program? Dovolenou na celé dva měsíce si pravděpodobně vzít nemůžete. Tak co s tím?

Zvažte možnosti!

Máte několik možností, jak zařídit své malé ratolesti prázdniny. Jestliže patříte mezi ty šťastnější, můžete své dítko svěřit babičkám a dědečkům. Úplným ideálem by bylo, kdyby ještě navíc bydleli někde na vesnici, kde by mohl být váš potomek na čerstvém vzduchu a užíval by si tak dobrodružství (samozřejmě pod dozorem), které mu sídliště neposkytne. Tedy, pokud jste z města. Ale ne každý rodič má takové možnosti. Někdy zkrátka tudy cesta nevede. Co tedy dělat, když není vhodný příbuzný, kterému by se dala ratolest svěřit? Nezbývá nic jiného než hledat jiné alternativy. Přemýšlíte o letním táboře? Ano, je to dobrý nápad. Dítě bude trávit část prázdnin se svými vrstevníky, prožije nějaké to dobrodružství, naučí se větší samostatnosti, ale i některým důležitým praktickým dovednostem, které ho jistě obohatí. V tomhle ohledu je všechno v nejlepším pořádku. Ale pozor: Důležité je vybrat ten správný letní tábor!

Nabídka je velká. Je nesčetně táborů, které vám slíbí pečlivý dohled nad vaším potomkem a k tomu celou řadu nevšedních dobrodružstvích, které vašeho miláčka nadchnou. Často je však realita úplně jiná. Proto vybírejte dobře a nenechte se zlákat lacinými sliby!

Účinné je shánět vyhovující letní tábor na doporučení někoho z vašeho okolí, který už má s konkrétní organizací kladné zkušenosti. Není nad opatrnost! Nechcete přeci, aby místo dobrodružství, na které se prcek těší, trávilo týdny s lidmi, kteří třeba dětem vůbec nerozumí! Pobyt na letním táboře je pro dítě velmi zajímavá zkušenost, ale jen s vhodným pedagogickým personálem, který ví, jak zabavit vašeho potomka a jak se postarat o jeho maximální bezpečnost.

Prázdniny se blíží a vy byste už měli vážně pomýšlet na to, jak je váš cvrček stráví. Jistě nechcete, aby po té, co odškrtá poslední dny zbývající do konce školního roku, zjistilo, že ho nečeká nic jiného než nuda mezi čtyřmi zdmi domova!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *