Pořádný balík bajek

Pořádný balík bajek

Zkušený vypravěč Arnošt Vít, kterému bude letos úctyhodných 95 let a kterého příznivci literatury znají už z několika knížek (na Dětských stránkách se s ním setkáváte prostřednictvím každodenních veršovaných přání k svátku), si před časem řekl, že pro malé čtenáře převypráví několik už existujících svazků dávných bajek. Práce to nebyla snadná – vždyť mnohé bajky, jež v češtině vyšly a které zprostředkují vypravěčské nadání řeckého otroka Ezopa, francouzského básníka Jeana de La Fontainea a ruského spisovatele Ivana Andrejeviče Krylova, byly převyprávěny jazykem dospělých, nebo dokonce přebásněny.

Arnošt Vít se ale uvedeného úkolu nezalekl a zhostil se ho na výbornou. Díky tomu teď mají možnost si známé i neznámé bajky přečíst čtenáři jakéhokoli věku. Ti, co si troufají na opravdu pořádný balík příběhů obsahujících moudrosti, si mohou pořídit elektronickou Velkou knihu bajek. Kdo nepohrdnou menším, ale zato barevnějším nášupem, dají patrně přednost tištěné knížce Mlsná štika a jiné příběhy, kterou vydává nakladatelství e-bohém ve spolupráci s Mladou frontou.

arnost_vit_mlsna_stika_obal  arnost_vit_velka_kniha_bajek_obal

Právě druhá, papírová kniha vznikla také díky Dětským stránkám: před časem jsme prostřednictvím našeho webu oslovili děti, aby si vybraly jeden z příběhů a nakreslily nebo namalovaly k němu ilustraci. Sešly se stovky nádherných obrázků a téměř osmdesát se jich vešlo do knížky, která teď bude dělat radost nejen panu Vítovi a jeho malým spolupracovníkům, ale také všem ostatním dětem, kteří si ji můžou koupit v knihkupectvích nebo v internetovém obchodě KNIHY JINAK.

arnost_vit_mlsna_stika_vnit  arnost_vit_zvireci_moudrost

Chcete-li si pořídit obě knihy, na serveru JINÉ KNIHY je ke koupi speciální edice, která obsahuje jak elektronickou, tak tištěnou verzi. A abyste neměli rozhodování tak jednoduché, vězte, že v knížce Zvířecí moudrosti najdete v elektronických formátech příběhy obsažené v Mlsné štice.

Věřte, že je na co se těšit!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *