Lucie Fidlerová – Narozen o půlnoci – Dračí znamení a Krvavý trůn

Lucie Fidlerová – Narozen o půlnoci – Dračí znamení a Krvavý trůn

Daleko od lidí, skryté v horách je tajemné a krásné místo – Dračí skály. Království, kde pospolu žijí lidé, elfové, trpaslíci a draci.

Narozen o půlnoci – Dračí znamení   titul_1_velky

Gabriel se narodil přesně o půlnoci v pátek třináctého. To ho předurčilo stát se zaklínačem. Léčit lidi, používat magii a přivolávat draky. A také stát se králem Dračích skal. Jeho matka Mary zemřela při porodu a místo ní nastoupila na trůn Melissa. Po šestnácti letech se blíží okamžik, kdy by ji měl Gabriel na trůnu vystřídat a ujmout se vlády, to se však Mellise nelíbí, protože si na roli královny zvykla a rozhodně se jí nehodlá vzdát. Kam až je ale schopná zajít?
Podivná úmrtí, intriky a kouzla začínají ohrožovat kdysi tak klidné a idylické místo. Gabriel a jeho kamarádka Nely se pustí do velkého dobrodružství. Odhalí toho, kdo v pozadí tahá za nitky? Nebude to snadné, ne každý je totiž tím, kým se zdá být. Gabriel, Nely a možná celé Dračí skály se ocitají v nebezpečí…

Narozen o půlnoci – Krvavý trůn   titul_2_velky

Boj o trůn v Dračích skalách vrcholí. Mezitím co královna Melissa postupuje ve svém šílením plánu.
Gabriel začíná mít pocit, že mu život protéká mezy prsty. Musí začít lhát, aby neztratil své blízké, ale právě kvůli lžím přichází i o to jediné, co mu zbývá…
Už si nemůže být jistý nikým a ničím. Dokonce ani svými city. Julie má naštěstí plán, který by mohl zachránit jeho i celé Dračí skály.
Podaří se mu ho zrealizovat? A může Julii vůbec věřit? Nely zjišťuje, že jí hrozí smrtelné nebezpečí a společně s Gabrielem musí hrát nebezpečnou hru, aby zachránili svůj domov před blížící se zkázou a zabránili dalšímu krveprolití.

Ukázka z knihy:

„Tak jo, kdo je takový vtipálek a chce, abych prohrála závod?“ Byla stále přesvědčena, že je to jeden z nich. Jenže tohle sevření bylo nějaké moc silné. Možná to byl Kurt, Gabrielův silný kamarád. Nely docela děsil. Samozřejmě  nikdy by nedokázal odmrštit kládu jen silou vůle, jak to často dělal Gabriel, aby se před ní mohl vytahovat, ale tenhle kluk drtil kosti stejně účinně.
„Au, to bolí!“ lekla se. Ten někdo jí zarýval nehty do kůže. Jen jestli to byly nehty… Tohle už nevydržela.
„Pomoc!“ začala křičet. Po dlouhé době někoho žádala o pomoc a ani si nepřipadala trapně. Vážně se bála.
Proč jsem si jen nevzala žádnou zbraň? Celý život nosím v botě nůž,       i když trošku tupý. Jenom dnes si ho nevezmu! Zrovna by se hodil, povzdechla si a volala dál o pomoc. Netvor jí ale dal ruku před pusu. Nechutnou, slizkou ruku, pokrytou špinavou srstí, s ostrými zvířecími drápy. Nely se okamžitě udělalo špatně od žaludku.
„Nely!“ vykřikl kdosi. Gabriel! Nely se rozbušilo srdce. Možná strachem, možná i něčím jiným…

Velmi mladá, nadějná autorka knih Narozen o půlnoci Lucie Fidlerová se narodila 3. května 1999 v Brně, ale od svých dvou let žije s rodinou a kupou domácích mazlíčků v Kladně.
Se psaním začala ve chvíli, kdy se ve škole naučila všechna potřebná písmenka. Už tehdy začala vyrábět a slepovat papírové knížky v domnění, že z nich jednou bude bestseller.
Ve svých dvanácti letech propadla blogerské vášni a psaní ji chytlo natolik, že se rozhodla jednou vydat svoji vlastní knihu. To se jí podařilo v neuvěřitelných patnácti letech. Její prvotinou je právě kniha Narozen o půlnoci.

Knihy určitě stojí za přečtení.

Knihy Narozen o půlnoci napsala Lucie Fidlerová, vydalo je nakladatelství FRAGMENT a jsou vhodné pro čtenáře od 11 let.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *