Zuzana Pospíšilová: Abeceda v hádankách

Zuzana Pospíšilová: Abeceda v hádankách

Hádej, co je to? Taky vám často docházejí nápady nejen na odpovědi, ale hlavně na samotné hádanky? Na to je tu nová kniha Zuzany Pospíšilové, která napsala na 200 originálních hádanek.

Popisují nám ji slova,

přečíst se dá zas a znova,

pak odpověď hádat máš.

Copak je to? Vždyť to znáš!

Kdo uhádl tuto hádanku, dozvěděl se, jak je celá knížka koncipovaná. Ano, ke každému písmenku ABECEDY patří několik hádanek, jejichž řešením je věc začínající na to konkrétní písmenko. Knížka bude výbornou pomůckou nejen pro učitele prvňáků, kteří si hádankami mohou zpestřit učení nových písmenek, ale i pro rodiče. Od A po Ž si mohou s dětmi lámat hlavu nad rýmovanými hádankami.

Paličkou pro bubeníky

když trápíš ty obdélníky,

uslyšíš vždy jiný tón.

Kdo ho vydá? ………….

Kdo by si s odpověďmi nevěděl rady, najde na konci knížky i správná řešení. Takových případů nebude asi moc, protože hádanky jsou doplněny i veselými obrázky, které mohou chytrým napovědět… A ty zbylé třeba trknout!

Knížku Abeceda v hádankách (94 stran) napsala Zuzana Pospíšilová a celostránkovými ilustracemi doprovodila Zdeňka Študlarová. V dětské edici Bambook ji vydalo nakladatelství Grada pro malé čtenáře od 6 let, ale i mladší.

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *