Péče o dětskou pokožku

Péče o dětskou pokožku

Jestlipak jste od minulého týdne stihli vyzkoušet nějaký olejíček? Jestli ne, tak nevadí, dneska se ještě podíváme na další kosmetiku, a pak mi třeba napište, jak se vám některé druhy kosmetiky osvědčily, nebo jestli používáte nějaké přípravky, o nichž jsme tady nepsaly.

Dětské pudry

Zásyp je nejběžnějším a nejlevnějším (na internetu je k sehnání již asi za 12 Kč) přípravkem používaným k péči o dětskou kůži. Není sice zcela nezbytný, ale pokud používáme pudr správně, prokáže nám dobrou službu. Pudr byste neměli sypat na mokrou nebo příliš mastnou pokožku a také se vyhněte přímému sypání pudru na pokožku dítěte. Raději si pudr nasypte na svou ruku a pak ho teprve lehce rozetřete. Zabráníte tak vdechnutí částeček pudru.

Zásyp používáme po koupeli, při výměně plenek a před spaním. Úkolem tohoto přípravku je osvěžit, zklidnit a pokožku a ochránit ji před opruzeninami a zarudnutím. To je důležité zejména na částech, těla jako je zadeček, slabiny, podpaží i krk. Pudry také většinou zabraňují nadměrnému pocení a vzniku nepříjemného tělesného pachu.

Tělová mléka a krémy

Mléka a krémy používáme v podstatě se stejným účelem – zvlhčit kůži a vytvořit na ní tenký mastný film, který kůži ochrání před agresivním prostředí vznikajícím v plenkách.

Mléko je jemná emulze, která se roztírá lépe než krém. Mléka nebývají tak mastná jako krémy a lépe se vstřebávají. Často se setkáme s měsíčkovými mléky, která mají hojivý a protizánětlivý účinek. Krémy můžete vybírat i podle věku dítěte, vyrábí se například speciální kojenecké krémy, které působí proti opruzeninám v plenkové oblasti. V nich bývá podstatnou složkou výtažek z heřmánku a oxid zinečnatý, obě látky mají protizánětlivé účinky. Takové krémy se tedy používají především na zadeček, ale máme i krémy na citlivou pokožku obličeje a poškrábaná kolínka a lokty. Ty zase obsahují například olivový olej, který dává kůži přirozený lesk.

Malé děti potřebují zvláštní ochranu před slunečními paprsky, takže je dobré mít připraven buď dětský opalovací krém, nebo krém s přídavkem karotenu. Také tyto přípravky vybírejte s ohledem na věk dítěte. Dítě samozřejmě nenecháváme na přímém slunci příliš dlouho, ani nejlepší krém nezabrání spálení kůže.

Krémy s karotenem jsou základní ochranou kůže při slunečném počasí a současně pomáhají při tvorbě kožního pigmentu. A protože nám sluníčko už pěkně svítí, tak neotálejte s jejich pořízením!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *