Hurvínek mezi osly

Hurvínek mezi osly

Škola? To je pro Hurvínka jen velká ztráta času! Copak to k něčemu je? Taťulda se beztak jen pravidelně rozčiluje nad jeho žákovskou knížkou. Kéž by do ní už nikdy nemusel vkročit!

Podobný, nebo dokonce úplně stejný názor na školu jako Hurvínek měl určitě aspoň jednou téměř každý školák. Ale nenechte se mýlit, že by to byla nějak velká výhra!

Nevěříte tomu? Tak klidně otevřete další knihu z nakladatelství Fragment HURVÍNEK MEZI OSLY a přečtěte si, co by se vám mohlo stát, kdybyste  do školy přestali chodit, stejně jako Hurvínek…

Jednoho dne se jako obvykle Hurvínek s Máničkou zase poškorpili a Mánička odešla sama domů. Hurvínkovi se domů nechtělo, protože zase ve škole nedával pozor a zůstal po škole. Když si představil, že se na něj taťulda bude zlobit, začal přemýšlet, jak to udělat, aby se do školy už nikdy nemusel vrátit.

V tu chvíli přichází na scénu podivný panáček Hýkálek, který Hurvínkovi naslibuje spoustu neobyčejných věcí, když s ním půjde, a hlavně mu slíbí, že tam, kam ho zavede, žádné školy nejsou. A protože nemá Hurvínek čisté svědomí, nedá se dvakrát dlouho od Hýkálka pobízet a vydá se s ním do světa.

Jenže to by nebyl Hurvínek, aby se zase nenamočil do nějaké šlamastiky. Z Hýkálka se vyklubal opravdu vykutálený panáček, který chodil po světě a lákal všechny kluky a holky, kteří neměli rádi školu, a odváděl je do podivného města OSLOVO.

A co se s nimi stalo, když se ocitli v Oslově? To si ani nedovedete představit. Je sice pravda, že se zde nemusel nikdo učit, ba naopak, dokonce se ani učit nesměl! Kdo byl přistižen při učení, byl přísně potrestán… A proč? Protože se z nich postupně stávali osli a museli sloužit zdejšímu starostovi.

Ale nebyla by to nebyla pohádka, kdyby skončila špatně… Mánička je samozřejmě opravdová kamarádka, a když viděla, že se Hurvínek nechal obalamutit a odešel s tím zvláštním panáčkem pryč, nelenila a všechno hned řekla panu Spejblovi. A tak se všichni tři – i s jejich věrným psem Žerykem – vydali do světa Hurvínka najít…
Jak to všechno dopadne? Podaří se jim Hurvínka najít? A pokud ano, zachrání ho? A co Hurvínek? Polepší se? To se dozvíte v knížce, která je vytištěná na křídovém papíře a bohatě provázená barevnými fotografiemi loutek.

Knihu Hurvínek mezi osly napsal Miki Kirschner, vydalo ji nakladatelství FRAGMENT a je vhodná pro všechny děti od 5 let.

hurvinek_mezi_osly_velky

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *