Tři knížky na doma od Fragmentu

Tři knížky na doma od Fragmentu
Na pomoc s trávením času za nevlídného počasí nám přicházejí tři knížky z nakladatelství FRAGMENT – Klasické skládačky z papíru, Šikovné ruce a 100 her proti nudě –, které jistě všichni oceníte.

Léto uteklo jako voda, začal školní rok a s ním i jiné radosti a starosti. Děti sice mají méně volného času, ale pořád ještě šlo trávit ho venku v teplém podzimním počasí. Ale vypadá to, že takovým dnům je konec a děti budou muset být častěji zavřené doma s rodiči, sourozenci nebo u babičky a dědy. Já vím, určitě mnozí namítnete, no tak se budou dívat na televizi nebo si hrát na počítači nebo na tabletu. Ano, je pravda, že takové možnosti mají, ale já si myslím, že přece jenom lze strávit čas i jinak…
Na pomoc nám přichází tři knížky z nakladatelství FRAGMENT – Klasické skládačky z papíru, Šikovné ruce a 100 her proti nudě –, které jistě všichni oceníte. Ono přece jenom nějakou krátkou dobu zaměstnat toho vašeho mrňouse není zase tak velký problém, ale zaměstnat ho déle, a nedělat přitom pořád jenom jednu stejnou věc, dá hodně přemýšlení. Tak proč si na pomoc nevzít moudrou knihu plnou úžasných nápadů?

Jednou z nich je právě kniha KLASICKÉ ČESKÉ SKLÁDAČKY Z PAPÍRU. Myslím si, že je to opravdu výborná kniha. Určitě se v každé domácnosti najde nějaký papír a ten se nemusí využít pouze na kreslení a malování, ale věřte tomu nebo ne, dá se z něho poskládat třeba parník, lodička, ptáček, žabička, nebo dokonce i čertík.
Takže s chutí do toho a uvidíte, že strávíte příjemné společné odpoledne!

Skladacky_titul

Výhodou této knihy je, že každá skládačka je přesně popsaná krok za krokem, takže výsledek je zaručený. A pokud budete skládat z jednobarevného papíru, tak už stačí vzít jen do ruky pastelky nebo fixy a zapojit svou fantazii.

Skladacky

Druhá kniha, která je plná úžasných nápadů na vyrábění všeho možného i nemožného, se jmenuje ŠIKOVNÉ RUCE. Vezměte papír, zbytky tapet, lepidlo, barvy, nůžky nebo kuchyňskou houbičku a začněte tvořit.

Sikovne_ruce_titul

Z materiálů, které jistě najdete doma, můžete vyrobit třeba přáníčko, obal na knížku nebo krásná razítka a pak s jejich pomocí vytvořit nádherný obrázek, který můžeme třeba někomu věnovat jako hezký dárek.

Sikovne_ruce

Tak jako v předchozí knize, tak i zde jsou všechny výrobky popsány přesně krok za krokem, a proto se nemůže stát, že by se výrobek nakonec někomu nepovedl.

Nakonec bych vám chtěla představit třetí knihu – 100 HER PROTI NUDĚ. Ať už si s námi budou děti chtít hrát a vyrábět různé věci, nebo ne, každý potřebuje trošku toho soukromí a samoty a nejinak je tomu i u dětí.

100_her_titul

Pak přijde na řadu právě tato kniha, se kterou se děti můžou zavřít do pokojíčku a hrát si samy. Kniha je plná bludišť, rébusů, dokreslovaček, křížovek a spousty jiných úkolů, které rozvíjejí nejen numerické schopnosti, postřeh a verbální vyjadřování malého školáka.

100_her

Všechny tři knihy vydalo nakladatelství FRAGMENT a jsou vhodné pro děti od 6 let.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *