Hýbeme se!

Hýbeme se!

Chcete rozvíjet motoriku a pohybové schopnosti svého dítěte už v předškolním věku? Je vůbec cvičení pro tak malé dítě vhodné? Jakým způsobem může sportovat? Pojďme si odpovědět na některé otázky týkající se cvičení předškoláčků.

Motivace

Každý člověk by alespoň částečně měl mít vztah k nějakému sportu nebo pohybu jako takovém. I kdyby to mělo být jen to, že se jednou za čas jde proběhnout, na kolo či do bazénu. O prospěšnosti sportu si asi říkat nemusíme!

Zájem o sport je však třeba v dítěti pěstovat odmalička, nejlépe už od předškolního věku.

V této době potomka na cvičení nalákáte poměrně snadno. Děti totiž jsou aktivní, rádi se pohybují a čas strávený sportem je baví. Občas sice budou líní, ale spíše výjimečně.
Podaří-li se vám v předškolním věku probudit a udržet u dítěte zájem o sport, je pravděpodobné, že k němu bude mít dobrý vztah po celý život, což je velmi pozitivní!

Jak zaměřit cvičení?

Vhodné je jednotlivé cviky zaměřit na správné držení těla, procvičování klenby chodidla, protažení celého trupu apod.

Vaši ratolest určitě také budou bavit různé pohybové hry. Zkuste také využít k cvičení hudební nahrávky, televizi či video.

Dítka mají hudbu i dětské pořady rády, a když budou cvičit na své oblíbené písničky, nebo společně s jinými dětmi, které vidí v televizi, určitě si v tom najdou zalíbení!
Procvičujte také jemnou a hrubou motoriku, která se v této době vyvíjí, a budete-li s dítětem vhodně cvičit, můžete správný vývoj výrazně podpořit!

Cvičením se také lépe vyvinou základní dovednosti jako je chůze, běh, lezení, skok, házení atd.

Nevíte, jak na to? Můžete navštívit některé ze středisek, kde se cvičí s malými dětmi. Poohlídnete-li se po svém okolí, určitě nějaké najdete!

Výhodou takového střediska je, že jsou zde odborníci, kteří ví, jak s dětmi nejlépe cvičit. Také tu dítě může navázat první sociální vztahy se svými vrstevníky. Pokud ještě nenavštěvuje školku, určitě mu tato zkušenost pomůže zbavit se plachosti a stydlivosti!

Usoudili jste, že by skutečně vaše dítě se mohlo více a účelově pohybovat? Chcete ho vést ke sportu a nevíte, jak a kdy přesně začít a do sportovních středisek se vám nechce?

Zkuste si pořídit nějakou publikaci o sportování dětí. Často bývají doplněné zásobníkem her, který se vám bude hodit!

A nezapomeňte: Pěstování sportovního ducha v dětském věku se určitě vyplatí!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *