Baby bio není nic k jídlu!

Baby bio není nic k jídlu!
Rodiče na mateřské dovolené mají většinou o celodenní program postaráno, ale pokud byste do něj chtěli vměstnat i návštěvu kina, není to, jak by se na první pohled zdálo, nemožné!

Představení, která se konají v dopoledních hodinách, nejsou v našich krajích nic převratného. Odmalička jsme je většina z nás absolvovala jako malí předškoláci buď se školkou, nebo s prarodiči. A jestli prokážeme trochu trpělivosti, budeme je moci navštěvovat i jako senioři, pro které je řada kin běžně pořádá.

Ale v době, kdy jsme obklopeni malými a ještě menšími společníky, bývá kino s běžným repertoárem filmových premiér či klubových titulů fatou morgánou. Nastaly však jiné časy!

Několik kin v Praze i jiných městech si na tuto skupinu neuspokojených diváků vzpomnělo a zavedlo tzv. Baby bio, tedy promítání filmů, kam mohou rodiče přivést malé chodící caparty i přivézt ty nejmenší v kočárcích. Sál je na ně připraven, během promítání filmu je zachováno mírné osvětlení, zvuk je ztlumený, a dokonce i výběr filmů reflektuje zvídavá dětská ouška a očka, takže nejsou promítány exemplárně násilné či erotické tituly. Není divu, že lednovému programu vládne například film Hodinový manžel. Představení se povětšinou konají dopoledne a za snížené vstupné.

A kam můžete vyrazit? Počtem kin vítězí pochopitelně Praha a její okolí, takže každou středu můžete shlédnout svou kinematografickou dávku v kině Aero na Žižkově nebo v úterý v Biu Oko v Holešovicích. V Praze nedalekém Radotíně jsou jednou měsíčně představení v rámci programu zvaného Rado(s)tín a ještě kousek vzdálenější poberounské Řevnice pořádají promítání pro rodiče každou poslední středu v měsíci. Také kino Dukla v Jihlavě slibuje tento druh produkce, ale zatím není v programu, zatímco do kina Máj v Uherském Brodě můžete vyrazit každý pátek v 10 hodin. Pravidelná promítání pak na vás čekají v univerzitním kine Scala v Brně (ve čtvrtek od 10 hodin) a také v Městských kinech Uherské Hradiště (ve středu od 10 hodin). Pokud svůj slib vyplní i královéhradecké kino Central, budou moci i tamější rodiče zažít zatím zapovězené kouzlo potemnělého sálu, kdy bombastická znělka uvádí velkolepý film…

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *