Sarah J. Maasová – Říše bouří

Sarah J. Maasová – Říše bouří

Po dlouhém čekání se příznivci spisovatelky Sarah J. Maasové konečně dočkali a nakladatelství COOBOO vydalo 5. díl SKLENĚNÉHO TRŮNU.

Cesta k trůnu pro Aelin teprve začala, ale již teď je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do této chvíle byli jejími nepřáteli, a začít bojovat proti zlu, které se chystá zničit celý svět.

Aelin je se svým dvorem na cestě za dobytím svého království, ale přestože už toho hodně prožila, dobře ví, že to nejtěžší na ni teprve čeká, a proto má připravené tajné plány, o kterých nepoví ani svým nejbližším, aby je neohrozila.

Na cestě ji doprovázejí přátelé, bez kterých by toho všeho nebyla schopná dosáhnout. Především Jeřáb, ke kterému cítí stále větší lásku a nebojí se ji ukázat. Jejich vzájemné city se stále prohlubují a na konci knihy dojde k nečekanému rozuzlení.

Lysandra, která se po tolika letech vzájemné nesnášenlivosti a po smrti Arobynna stala Aelininou nejbližší přítelkyní, a teď když může opět vystupovat jako měnička, je jí velmi nápomocná.
Aedion, který jí nikdy nepřestal věřit, vždy a za všech okolností stojí po jejím boku.

Dorian, současný král Adarlanu, kterého vysvobodila ze spárů černé magie, se učí za pomoci Jeřába a Aelin ovládat svou magii, aby ji mohl použít po jejím boku a společně porazili zlo.
V tomto díle sehraje velmi důležitou roli i Manon Černozobá, kterou čekají nová odhalení, díky nimž se dostane do velkých problémů, které zkomplikují život nejen jí, ale i druhým.

Do popředí se dostává i Elide, po dlouhou dobu ztracená právoplatná paní Perranthu, kterou poslala Manon, aby našla Aelin, předala jí důležitý předmět a vstoupila do jejích služeb. Cesta ovšem nebude vůbec jednoduchá a jejím ochráncem se stane někdo, kdo nemá Aelin zrovna v lásce, protože nad ním vyzrála a obelstila ho.

Na všechny hrdiny s Aelin v čele čekají nová odhalení, úspěchy, neúspěchy, láska i nenávist, ale i noví spojenci i nepřátelé a nepřeberné množství nebezpečí a nástrah.
Říši bouří přesto, že má téměř 700 stran, přečtete jedním dechem a na konci vás bude mrzet, že zase budeme čekat na další pokračování. Kniha určitě stojí za přečtení!

 

Knihy napsala Sarah J. Maasová, vydalo nakladatelství COOBOO a je vhodná pro všechny teenagery i dospělé.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *