Zuzana Pospíšilová – Školnice Valerie v podezření

Zuzana Pospíšilová – Školnice Valerie v podezření

V 5. základní škole se není po prázdninách na co se těšit. Děti si dobře pamatují na rozmrzelé učitele a protivného školníka. Není divu, že do školy jdou zvesela jen nezkušení prvňáci.
Ale něco je letos jinak! Místo starého školníka nastoupila mladá paní Valerie. Druhák Martin nemá hned první den bačkory, to bude hubování… Ale k velkému překvapení se mu přezůvky objeví v sáčku zavěšeném na aktovce.

A podivnostem není konec – přísná Martinova učitelka místo diktování jen koktá, pan učitel ve třetí třídě usnul na katedře, další paní učitelce se tužky měnily v žížaly a tak dále. Kdo za tím asi stojí? Učitelé samozřejmě podezírají žáky…

Martinovi vrtají nejen jeho zázračně nabyté přezůvky hlavou. Nová školnice sice jeho maminku uklidní, že to byly obyčejné náhradní bačkory, ale další den ve škole je zase plný záhad. V jídelně jsou talíře plné oblíbených jídel a paní učitelce se z koprovky s vejcem vyklubala slepice.

Stojí za tím vším tajemná Valerie? To je úkol pro malého Martina, a jestli vás zajímá, jak to bude dál, autorka Zuzana Pospíšilová už má v záloze pokračování – Školnice Valerie odhalena.
Spolu s ilustrátorkou Zuzanou Osako tak zahájily sérii příběhů pro malé čtenáře, která bude vycházet v edici Bambook nakladatelství GRADA. Nevelké knížky (72 stran) s mnoha akvarelovými ilustracemi mohou patřit k prvním samostatně přečteným titulům začínajících čtenářů. Jsou vhodné pro děti od 6 let.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *