Jasper Fforde: dvě knihy Kroniky Jennifer Strangeové – Poslední drakobijce a Píseň zvěrokvarka

Jasper Fforde: dvě knihy Kroniky Jennifer Strangeové – Poslední drakobijce a Píseň zvěrokvarka

Patnáctiletá Jennifer Strangeová řídí kouzelnickou agenturu Kazam, která se v těžké situaci, kdy význam kdysi ctěné a potřebné magie upadá, tak tak protlouká. Navíc se objevily předpovědi, že poslední drak na světě zemře rukou zatím neznámého drakobijce. To by otřáslo samotnou existencí magického světa, protože draci jsou jeho nejdůležitější součástí.

Jestli se tyhle předzvěsti vyplní, tak se všechno změní. Ale bude k tomu potřeba… Velká Magie.

První knihu Jaspera Ffordeho z humorné fantasy série, která se ironickou podobností dotýká mnoha rysů naší vlastní doby, vydalo nakladatelství ALBATROS a stojí určitě za přečtení.

pisen_zverokvarka_titulposledni_drakobijce_titulKronika Jennifer Strangeové – Píseň  zvěrokvarka – Kniha druhá

Mystická umění už dávno upadají a kouzelnická agentura Kazam musí vzít každou zakázku, kterou šestnáctiletá manažerka Jennifer Strangeová sežene. Ale v poslední době je magie opět na vzestupu a hrozí, že Snodd IV., vládce Nespojených království, shrábne veškerou moc pro sebe.

Jennifer a její společníky čeká těžké utkání s konkurenční agenturou iMagic, kvůli královým čachrům navíc v oslabení. Jennifer Strangeová se ale nevzdá bez boje a vynaloží veškeré úsilí, aby agenturu zachránila a udržela moc kouzelníků a vše nepřipadlo všemocnému Blixovi, který chce nepoctivou hrou získat nadvládu nad veškerou magií…

Kdo ve velmi obtížném kouzelnickém klání, provázeném spoustou nástrah a „podfuků“, zvítězí? Kouzelníci pod vedením Jennifer, kteří jsou věrní agentuře Kazam, nebo nakonec zvítězí Blix a vše se bude muset podrobit agentuře iMagic?

Ukázka knihy:
Škubla jsem sebou a čekala ránu, ale ta nepřiletěla. Po pár vteřinách jsem otevřela oči a zjistila, že Kdysi Velkolepá Bú odkráčela stranou. Házela zvěrokvarkům do ohrady sadu autonářadí: měkký hliník z obalu si ohlodají čepy a použijí na pelechy.

„Magie je neustále v úzkých,“ odtušila. „Tak už to s magií chodí. Ale tahle část mého života je pryč. Nemůžu vám nijak pomoct. Od té chvíle před třiadvaceti lety, kdy mě extrémističtí odpůrci magie vyhodili na tom dálničním odpočivadle, jsem nepronesla jediné zaklínadlo.“

„Blix ale chce ovládnout Kazam a všechnu magii zkomercionalizovat,“ žadonila jsem. „To nemůžeme připustit.“

Výhružně ke mně postoupila, couvala jsem, až jsem měla záda přilepená ke kádi s vodou. Upřela na mě svoje prázdné oči a promluvila dutým hlasem, který se mi rozléhal v hlavě.
„Kdo má větší právo rozhodovat, co je v magii lepší? Blix, nebo Zambini?“…

Píseň zvěrokvarka byla ve Francii v roce 2013 nominována na nejlepší zahraniční román pro mládež. Oba díly Kroniky Jennifer Strangeové – Poslední drakobijce a Píseň zvěrokvarka napsal Jasper Fforde a vydalo nakladatelství ALBATROS.

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *