Zuzana Pospíšilová – Nezralá, Hruška, k tabuli!

Zuzana Pospíšilová – Nezralá, Hruška, k tabuli!

Linda Nezralá je prvňačka, která se těší do školy. S Honzíkem Hruškou se znají ze školky, tak je jasné, že spolu budou v nové škole kamarádit. Mají štěstí i na paní učitelku, která je hodná a veselá. Ale jednou je všem spokojeným dnům konec, paní učitelka přijde se šátkem kolem krku a sotva šeptá. Musí odejít k lékaři a nakonec i domů.

Namísto ní se objeví paní učitelka jiného kalibru, z žáčků je najednou hejno opic, místo holčiček a kluků gorily a paviáni. A z Lindy a Honzíka jsou Nezralá a Hruška. Nezralá, Hruška, k tabuli! To se můžou spolužáci samozřejmě smíchy potrhat!

Jak se malí kamarádi vypořádají s takovou potupou a výsměchem? Jistě přijde vhod pomoc Lindina křečka Ferdy a hodné staré paní, která se vyzná v léčení nemocných hlasivek.

Humorný příběh pro malé čtenáře je dílem spisovatelky Zuzany Pospíšilové, která je kmenovou autorkou edice Bambook nakladatelství Grada. Kromě její nejnovější knížky už jsme představovali i tituly Johanka a malé prasátko, Knihovnické pohádky, Záchranářské pohádky, Veronika zlobidlo nebo Já, Eliška Přemyslová. A i Nezralá, Hruška, k tabuli! Je určena začínajícím čtenářům, kterým je blízká příběhem ze známého prostředí školy, bohatými ilustracemi Drahomíra Trsťana, větším písmem a rozumným rozsahem 72 stran.

  

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *