Staré pověsti české

Staré pověsti české

Pololetní vysvědčení je po Vánocích další ideální příležitostí, kdy darovat dětem knížku. A takovou zábavnou i poučnou by mohly být Staré pověsti české od nakladatelství FRAGMENT, které ji vydalo jako další svazek obrázkové čtení pro malé čtenáře. Děti se v ní seznámí s historií naší země humorným způsobem a s nadsázkou.

titul_velky

Určitě by si všechny děti měly přečíst originální vydání STARÝCH POVĚSTÍ ČESKÝCH od Aloise Jiráska, ale to až budou starší a budou již zdatní čtenáři.

Staré pověsti české by měl znát každý kluk či holka. V této knize prastaré legendy ožívají, mění se v zábavné příběhy, a děti si je tak snadno zapamatují.

Děti mají nejraději komiksy. A právě tímto způsobem je tato kniha upravena. Všechny pověsti jsou přepracovány do komiksové podoby a jsou velice hezky a vtipně namalovány.

strana_1  strana_2

Obsah:

–    O praotci Čechovi
–    Libuše a Přemysl
–    O Horymírovi
–    Dívčí válka
–    Silák Bivoj
–    Blaničtí rytíři
–    Oldřich a Božena
–    Břetislav a Jitka
–    Bílá paní
–    Kouzelník Žito
–    O Bruncvíkovi

A spousta dalších pověstí. V knize jich najdete celkem 21. Je vytištěna na křídovém papíře a celostránkové komiksy nakreslil Antonín Šplíchal.

Knihu STARÉ POVĚSTI ČESKÉ vydalo nakladatelství FRAGMENT, převyprávěl ji Martin Pitro a ilustroval Antonín Šplíchal. Je vhodná pro děti od 7 let.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *