Julinka a její zvířátka – Chůvy v akci

Julinka a její zvířátka – Chůvy v akci

Každá malá holka nebo kluk by chtěli mít nějaké zvířátko, ale takový mrňous, to není jenom hraní a zábava, ale také spousta zodpovědnosti a starostí. A jak taková péče o zvířátka vypadá, si mohou děti přečíst v knize Julinka a její zvířátka – CHŮVY V AKCI.

Julinka je malá holčička a její maminka je veterinářka. Julinka s ní tráví hodně času a okukuje ji při práci. V přírodě a na okolních farmách mají zvířata právě teď na jaře mláďata. Julinka se snaží i se svými kamarádkami pochytit co nejvíc informací, aby se o životě jednotlivých zvířat dozvěděla co nejvíc a naučila se o ně co nejlépe starat, čím je krmit, ale také názvy jednotlivých členů zvířecích rodin – samec, samice, mládě.

titul

Aby náhodou na něco nezapomněla, založila si zápisník, do kterého si všechny informace pečlivě zapisuje.
Na konci knížky je pro děti připraven KVÍZ, kde odpovídají na otázky o zvířatech z knihy – JSI TAKY SKORO VETERINÁŘKA?

list
Ukázka z knihy: 

Vypuklo jaro a všechna zvířátka na farmě mojí kamarádky Míši budou mít mláďátka.
Já se Zuzkou smíme u Míši celý týden zůstat a o zvířecí miminka pečovat. Staráme se o malé jehňátko a taky o roztomilá kuřátka a kachňátka, která se právě vylíhla. Hrozně netrpělivě ale čekáme na to, až se krávě Belle narodí telátko! Bude to holka, nebo kluk?

Obvykle se zápachem nemám problém. Pomáhám mámě v ordinaci, kde zvířatům čistím klece, a věřte mi, některé z nich smrdí opravdu hodně.
„Víš určitě, že to zvládneš, Julí?“ ujišťovala se paní Nováková.
Šly jsme zrovna do chlívku, aby mi ukázala, jak se krmí prasata. Byla jsem hrozně natěšená, protože stránku o prasatech ve svém zápisníku ještě nemám, takže teď byla skvělá příležitost si ji založit.
„No jistě,“ odpověděla jsem. „Veterináři musí poznat všechna zvířata.“
Ze všeho nejvíc mě překvapilo, jak jsou prasata veliká. V obrázkových knížkách většinou vypadají podobně jako ovce, ale teď vám můžu říct, že jsou OBROVSKÁ! Na výšku mi sahají až k hrudi a jsou skoro tak dlouhá jako dva balíky sena…

Již vyšlo:

jiz_vyslo_1 jiz_vyslo_2 jiz_vyslo_3

Knihu Julinka a její zvířátka napsala Rebecca Johnson, vydalo ji nakladatelství FRAGMENT a je vhodná pro všechny čtenáře od 7 let.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *