Rick Riordan: Bohové Olympu – Krev polobohů

Rick Riordan: Bohové Olympu – Krev polobohů

V čase prázdnin je ideální ke čtení pořádný balík knih a právě takovým by mohla být napínavé série Ricka Riordana BOHOVÉ OLYMPU, se kterou jsme vás již na Dětských stránkách seznámili. Právě vyšel její poslední díl – Krev polobohů.

Vítejte proto zpět v zemi bohů, polobohů, příšer a nestvůr, ale také různých tajemných sil, kouzel. Vydejte se na poslední výpravu Percyho Jacksona a jeho přátel, sledujte, jak se jim bude dařit a zda jeho putování za záchranou světa bude slavit úspěch.

titul_velky

Sedm polobohů včele s Percym čeká poslední a nejtěžší boj. Giganti, obludní pomocníci bohyně Gaiy, jsou připraveni zničit hrdiny z velkého proroctví a s nimi i celý svět.
Tábor polokrevných je obklíčen římskými jednotkami a hordami nestvůr. Nutně potřebuje pomoc. Ale ta je až na druhém konci světa. Obří socha Athény Parthenonské by mohla válku mezi Řeky a Římany zastavit a polokrevné usmířit…
Míří ale kamenný kolos na správné místo? A hlavně, pokud se jim ho podaří dopravit na správné místo, bude to včas? Zbývá jen pár dnů…

Pomstychtivá matka země Gaia se probírá z dlouhého spánku a k probuzení ji chybí jediné – krev dvou polobohů. Krev Olympu!
Čí krev má být prolita a najde proroctví své naplnění?

Otevřete knihu a nechte se vtáhnout do napínavého děje – určitě to stojí za to! Tak jako předcházející díly, i tento poslední díl – Krev polobohů – vás jistě zase překvapí nečekanými zvraty a událostmi, které na hlavní hrdiny čekají.

Již vyšlo:

O autorovi:

Rick Riordan se narodil r. 1964. Téměř 15 let působil jako učitel angličtiny a historie na veřejných i soukromých školách v Kalifornii a texaském San Antoniu. Po těžkém rozhodování se povolání učitele vzdal a začal se plně věnovat psaní knih pro děti i dospělé, za které získal řadu cen, mimo jiné i tři nejprestižnější americké literární ceny v žánru mystery. Momentálně žije se svou manželkou a dvěma syny v San Antoniu.

Ukázka z knihy:


Leo ten tajný vchod zahlédl okamžitě.
„Páni, to je paráda.“ Navedl loď nad ruiny Epidauru.
Argo II na tom nebylo tak dobře, že by mělo létat, ale Leo ho po celodenní práci stejně dostal do vzduchu. Dal do toho všechno, když má svět zítra ráno skončit.
Promazal vesla. Napustil autotentononc vodou ze Styxu. Pohostil Festuse jeho oblíbenou lahůdkou – viskózním motorovým olejem s omáčkou tabasco. Zapojil se i stolek Buford, rachotil po palubách a miniaturní hologedge pokřikoval: „TŘICET KLIKŮ!“ aby vyhecoval motor.
Teď se konečně vznášeli nad starým chrámovým komplexem boha lékařství Aeskulapa, kde snad najdou doktorovu medicínu a možná i ambróziin nektar a sýrové lupínky, protože se Leovi tenčily zásoby…

Na konci knihy je SLOVNÍČEK, kde najdete vysvětlení cizích slov a jména bohů, o kterých se v knize dočtete. Slovníček je řazen abecedně, takže je velmi přehledný a dobře se v něm zorientujete.

Knihu BOHOVÉ OLYMPU – KREV POLOBOHŮ napsal R. Riordan, vydalo ji nakladatelství FRAGMENT.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Hvězdičkou označené položky jsou povinné.

Ověření *