Libor Drobný – Suri & Kata, agenti s. r. o., Sebrané spisy 1

Libor Drobný – Suri & Kata, agenti s. r. o., Sebrané spisy 1

Čtenářům Mateřídoušky nebudou neznámí hrdinové nové knihy z nakladatelství Mladá fronta – a malí detektivové Suri a Kata. Jazyková hříčka s jejich jmény napoví, že jde o zvířecí postavičky připomínající africké šelmičky surikaty.

A hříčky, rébusy a tajenky jsou hlavní náplní celé knížky. Do prvního dílu, výmluvně nazvaného Sebrané spisy 1, bylo sebráno 30 dvoustránkových komiksů s detektivními zápletkami a dva delší příběhy s názvy Pes baskervilský a Strašidelný dům. Pachatele nejrůznějších zločinů a správné odpovědi na všechny hádanky si pak můžete ověřit v řešeních umístěných na konci knížky. Ale pozor, i vydavateli se podařilo vytvořit záhadu a do knížky vložil ještě zvláštní sešitek s řešeními, protože mu u svázaných stránek šotek přeházel stránkování.

stranatitulVšech ostatních 84 stran komiksů Libora Drobného je perfektním povyražením pro malé luštitele záhad a kolikrát i jejich rodičů, protože k odhalení je třeba si zahrát i stolní hru pro více než dva hráče, vyrobit jednoduchou filmovou kameru, doplnit obrázkové sudoku nebo zvládnout poskládat na první pohled hodně náročnou origami surikatu.

Knížka je určena pro děti od 7 let, ale mozek si nad mnohými úkoly zavaří i starší kriminalisté. Vždyť jen prokličkovat drobným bludištěm, které zabírá celý formát knížky A4 stojí hodně sil a trpělivosti. Kdo vydrží, odhalí pak třeba záhadu pokousaného hokejisty Jardy Jaguára, podvod na přespolním běhu nebo zloděje, který má na svědomí ukradené korunovační klenoty.

V Mladé frontě už je tato knížka druhým titulem s případy mazaných surikat, vyšla už vázaná knížka Suri & Kata – Dobrodružství ve Velrybí zátoce a podle očíslování těchto sebraných spisů se jistě můžeme brzy těšit na díl číslo dvě.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *