Jak pan Spejbl prášil

Jak pan Spejbl prášil

Všechno začalo tak nevinně! Hurvínek dostal za domácí úkol vymyslet, jak usnadnit cestování. No, ale to by nebyl Hurvínek, kdyby zase nevymyslel něco originálního, co by nikoho jiného nenapadlo ani ve snu ….

Hurvínek dostal ve škole za domácí úkol vymyslet, jak usnadnit cestování. Rozhodl se pro způsob Barona prášila, která se nechal vystřelit na dělové kouli. Kde ale sehnat takovou kouli? Nakonec Hurvínek nacpe do staré roury od kamen fotbalový míc a najednou …. prásk! Z roury letí míč a s ním i taťulda Spejbl. Jak tohle dopadne?

 

Představte si, že dělová koule (vlastně fotbalový míč) zanese pana Spejbla až do říše mocného sultána malého Velkého sultána do Konstantinopolu.  Po jeho boku stojí proradný a nafoukaný čahnou, je tenký jako nitka – jeho rádce Habíbal Našeptal. Jeho jedinou snahou je, přesvědčil sultána, že pan Spejbl je lhář a na žádném míči nepřiletěl a chce mu nechat setnout hlavu.

 

Na scéně se najednou v sultánově harému objevuje bábinka, která je zde na dovolené a užívá si pohostinnosti sultána.

Když rádce Habíbal Našeptal zjistí, že se ti dva znají, začne naléhat na sultána a chce nechat stít hlavu oběma.

 

Kdopak se ale najednou objeví a zachrání je? No přece,kdo jiný, než Mánička, která přiletí na létajícím koberci a na poslední chvíli se jí podaří zachránit bábinku i pana Spejbla před katem.

 

Všichni tři letí, ale místo domů se jim podaří přistát na Sýrovém ostrově. Opravdu sýrovém, nenajdete na něm opravdu nic jiného než samý sýr všeho druhu a kouzelný létající koberec se utopí v syrovátce…..

Kde se vzal, tu se vzal na ostrově se objeví i Hurvínek, protože prohlásí, že měl ukrutánský hlad a pan Spejbl mu nepřipravil večeři …..

 

Už to vypadá, že je všechno ztraceno, ale i zde je se objeví zachránce, který jim pomůže z ostrova….. Ale aby to nebylo tak snadné, na cestě po moři potkají obrovskou velrybu , no a jak jinak ….. všichni skončí v jejích břiše…

 

Hurvínek v jejích útrobách najde krabičku se šňupacím tabákem a velryba díky tabáku kýchne tak silně, že vystřelí Hurvínka a pana Spejbla až na měsíc ….

No a co Mánička a paní Kateřina? Ty zůstaly v břiše velryby …..

 

Jak tohle všechno dopadne? Podaří se panu Spejblovi, který vypráví o neuvěřitelnýách příhodách ostatní přesvědčit, že jsou jeho vyprávění pravdivá? Prožijte skvělá dobrodružství a přesvědčte se, jak to bylo doopravdy a jestli se podaří všem ve zdraví dostat zpátky domů, kde na ně netrpělivě čeká Žeryk.

 

 

Spejb2

 

 

Knihu Jak pan Spejbl prášil vydalo nakladatelství FRAGMENT, napsali ji Helena Štáchová a Miki Kirschner, je vhodná pro děti od 5 let.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *