Veronica Rothová – fantastická trilogie DIVERGENCE, REZISTENCE a ALIANCE

Veronica Rothová – fantastická trilogie DIVERGENCE, REZISTENCE a ALIANCE

Každý z nás se může v šestnácti rozhodnout, na kterou školu půjde nebo s kým se bude kamarádit… Ale v Divergenci je tomu jinak. A tak se před vámi otevírá nová fantasy trilogie – DIVERGENCE, REZISTENCE a ALIANCE. Tyto knihy určitě zaujmou všechny teenagery, kteří mají v oblibě právě tento druh literatury. Všechny tři díly jsou plné napětí, zvratů, zrady, ale i kamarádství, oddanosti, věrnosti a lásky.

  1. díl – DIVERGENCE

Jedna volba rozhodne o tvých přátelích, jedna volba určí tvou víru, a dokonce předurčí tvou oddanost – navždy. Jedna volba tě změní – navždy!

Chicago, budoucnost. Obyvatelé polorozpadlého města jsou rozdělení do pěti trakcí. Beatrice je čersvých šestnáct a přišel čas si zvolit, do které trakce ctností se chce celý život odevzdat.

Rodiče očekávají, že ona i její bratr zůstanou i nadále věrni jejich trakci, ve které doposud společně žili. Nikdo z nich nepředpokládal, že zkouška, kterou musí oba podstoupit, jim tak změní život…

Vše ale nakonec dopadne jinak a oba se rozhodnou odejít, ale každý do jiné trakce, a tak se před nimi otevírají úplně nové možnosti, o kterých neměli ani ponění. Oba odcházejí ze svého domova podstoupit svůj výcvik, aby ve zkoušce obstáli a byli zařazení do svých nových trakcí.

Překvapivé rozhodnutí Beatrice do cesty přivede osudového kluka – úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného, a ona zjišťuje, že ve společnosti, jež se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale může zničit…

2. díl – REZISTENCE

Měl to být pro Beatrice šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Beatrice se musela rozhodnout už jednou a teď ji čeká další volba.

Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď postihlo a jí nezbývá než bez výhrad přijmout svou divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se všemi následky?

3. díl – ALIANCE

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, osvobozený od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek.

Ale Beatricina nová realita je víc alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce.

Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.

Trilogii DIVERGENCE, REZISTENCE a ALIANCE napsala Veronica Rothová a vydalo ji nakladatelství ALBATROS.

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *